Öğretmen Diyarı

Öğretmen Ne İş Yapar Diyenlere!

Eğitimde ikinci dönem bugün başladı ve milyonlarca öğrenciyle birlikte yüzbinlerce öğretmen ders başı yaptı. Ayşe Çilingir, bu öğretmenlerden biri. Köy öğretmeni olmanın hayalini kuruyordu, oldu. Çilingir'in ilk görev yeri Kars’ın Ermenistan sınırındaki Alaca Köyü'ydü. Anadolu'nun ücra bir köşesinde öğretmenlik yapan Ayşe Çilingir'in bir gününe tanık olduk.

Kalbimin atışını duyabiliyordum"

Mersin’den babası ile yola çıkan Ayşe Öğretmen, Kars Otogarı’nda köyün muhtarı Mahmut Vargün'ün kendilerini karşıladığını anlatıyor. Valizlerini bir taksiye yükledikten sonra üçü birlikte köye doğru yola çıkmışlar. Çilingir, yolda hissettiklerini şöyle söylüyor:

"Hayatımda ilk defa bu kadar uç köyleri görüyordum. Ermenistan sınırı bana bakıyordu. Korkuyorum, heyecanlanıyorum. Ama bu heyecan güzel bir heyecandı. Özellikle Alaca Köyü’nün tabelasını görünce, 'İşte bu' dedim. Çok şükür buraya kadar geldim. Oradan itibaren kalbimin atışını duyabiliyordum. Üç yıl görev yapacağım köye büyük bir mutlulukla girdim."

Ayşe Öğretmen, okuldaki ilk gününü anlatırken de “Sınıfa girdim, kapıyı kapattım. Çocuklar gözümün içine bakıyorlar. Ne diyeceğimi şaşırdım. Biraz afalladım sonra acemiliğim geçti” diyor.

 

Kaynak: www.mebpersonel.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol