Öğretmen Diyarı

Öğrenciler mavi kapaklarla öğretmene tekerlekli sandalye aldı
 10 ve 11'inci sınıf öğrencileri, bir süre önce geçirdiği rahatsızlık sonucu belden aşağısı kısmen felç olan okul arkadaşları Burak Aytar'ın dedesi Ruhi Karagöz'e tekerlekli sandalye temin etmek için mavi kapak toplamaya başladı. 150 öğrenci, yaklaşık 1 yıl boyunca biriktirdikleri kapakları Köroğlu Engelsiz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne teslim etti. Derneğin girişimleriyle toplananan kapaklarla tekerlekli sandalye alındı. Sandalye, okul bahçesinde öğrenciler tarafından Ruhi Karagöz'e teslim edildi. Öğrencilerin kendisini düşünerek böyle bir adım atmalarına sevinen Karagöz, "Herkesten Allah razı olsun. Ben de emekli öğretmenim. Çok memnun oldum. Herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
Köroğlu Engelsiz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeyda Ay, öğrencilerin yaptıkları çalışmanın herkese örnek olması gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu:

"Öğrenciler 1 yıl boyunca topladıkları mavi kapaklarla bizlere müracaat ettiler. Biz zaten sosyal yardımlaşma derneği olarak, ihtiyacı olanlara sandalye desteğimizi her zaman veriyoruz. Bugün de buradayız. Önemli olan farkındalık yaratmak. Biz normalde 320 kilogram mavi kapak karşılığında sandalye alabiliyoruz. Ancak bizim için az ya da çok önemli değil. Bizim için ihtiyaç sahiplerinin bize ulaşması ve imece usulü ile sandalyeyi alabilmemiz."

memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim