Öğretmen Diyarı

Öğrenci servis şoförü Seher hanım

Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde 3 çocuk annesi 47 yaşındaki Seher Yaşar, 5 yıldır minibüsü ile okullara öğrenci taşıyor. Seher Yaşar, "Çocukları okula bırakıp dönmüyorum. Öğretmenlerinden dersleri konusunda bilgi alıyorum. Beslenmelerine, kılık ve kıyafetlerine dikkat ediyorum" dedi.
Orhan Yaşar, 6 yıl önce Safranbolu'da bir kurumda işçi olarak çalışırken önce 1, daha sonra 2 okulun daha servis ihalesini aldı. Önce şoför çalıştıran Orhan Yaşar, şoför maliyetinin fazla olması üzerine eşini bu işe yönlendirdi. Eşinin desteğiyle ehliyet alan Seher Yaşar, servis şoförü oldu. Seher Yaşar, yaklaşık 5 yıldır 3 okula öğrenci getirip götürüyor. Bir süre önce kurumdan emekli olan Orhan Yaşar, eşine destek oluyor. Bazı günler Orhan Yaşar, bazı günler ise Seher Yaşar minibüste çalışıyor.

Seher Yaşar, eşinin tavsiyesi ve desteği ile servis aracını kullanmaya başladığını belirterek, şöyle konuştu:"Erkek sürücülerin, 'Kadınlar bu işi yapamaz, git evinde otur, bulaşıklarını yıka' şeklinde tepkileriyle karşılaştım. İlk başlarda aldırdığım bu tepkilere daha sonra aldırmaz oldum. Trafikte sıkıştırmalar oldu. Kendimden emin olduğum için yılmadım. Benden başka kadın servis şoförü görmedim. İnşallah olur da bana arkadaş olurlar, destek çıkarlar. Şoför olmak ev işlerine göre daha zor. Karda, kışta araç kullanmak kolay değil."

Öğrenciler ve ailelerinin kendisinden çok memnun olduğunu anlatan Seher Yaşar, "Çocukları okula bırakıp dönmüyorum. Her birinin sınıflarına girdiklerinden emin oluyorum. Öğretmenlerinden dersleri konusunda bilgi alıyorum. Beslenmelerine, kılık ve kıyafetlerine dikkat ediyorum" dedi.

Doğan Haber Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol