Öğretmen Diyarı

Öğrenci Dedesini İnternetten Satılığa Çıkardı
 Bir öğrenci dedesini internet üzerinden satılığa çıkardı. Dedesini satılığa çıkaran toruna tepki yağdı. İnternet sitesi üzerinden dedesini 1 TL gibi temsili bir değerle satılığa çıkaran torunun durumu gelinen insani çöküntünün bir göstergesi olarak yorumlandı.
Konya’da olduğu söylenen torun dedesini satılık ilanına koydu.
Konya’da yaşayan üniversite öğrencilerinin birbirleri ile alışveriş yaptıkları, iletişim kurdukları bir paylaşım sitesinde M.T. isimli bir kullanıcı dedesini bin liraya sattığını belirten ilan yayınladı. Aşağıda gördüğünüz ilanda “Arkadaşlar dedemi satıyorum” ifadelerine yer verildi. İlan veren torun M.T. verdiği ilanda alacakların kendisine ulaşabileceği yazdı. Paylaşım sitesindeki öğrencilerden dedesini satan toruna tepki geldi.

“Nasıl bir toplum olduk bakar mısınız ya! Atalarıyla dalga geçen gençlik harikasınız” yorumları dikkat çekti.

İlanı koyan üniversite öğrencisinin dalga geçme amaçlı kendine göre espiri amaçlı yaptığı bu paylaşım gençleri geldiği noktayı gözler önüne sermektedir.

İlanda dedesi hakkında;

-105 lv

-Hac görevi bitik

-Full +9dur

İfadeleri kullanan üniversite öğrencisinin bu espiri yeteneğini Öğretmenler İçin olarak farklı alanlarda kullanmasını tavsiye ediyoruz.

Yaptığı kabul edilebilir bir durum değildir. Biz kınıyoruz. Toplumdaki ahlaki çöküntüye bir örnek olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Kaynak: www.bursahayat.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim