Öğretmen Diyarı

Oğluna Destek Olmak İçin Başladığı Üniversiteden Birincilikle Mezun Oldu
Oğlu Emre’nin hiperaktivite ve dikkat bozukluğu ile doğması Zeynep Gülçin Utkan’ın hayatını değiştirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmesinin ardından 11 yıl devlet kurumlarında görev yapan Utkan, oğlu ile daha fazla ilgilenebilmek için çalışmayı bıraktı ve kendini okumaya adadı. Kitapların yeterli gelmediği noktada Çocuk Gelişimi üzerine eğitim alması gerektiğine karar veren Utkan yeniden üniversite sınavlarına hazırlandı ve İzmir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünü kazandı. İki yıllık eğitimi boyunca sınıf arkadaşlarının yeri geldi annesi, yeri geldi arkadaşı olan Utkan, eşi İhsan Utkan ve oğlunun desteği ile ikinci üniversitesinden Meslek Yüksekokulu birincisi olarak mezun oldu. Diplomasını Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata’dan alan Zeynep Gülçin Utkan’ın şimdiki hedefi eğitimini 4 yıllık fakülte eğitimine tamamlamak ve arkasından da bir anaokulu açmak. 


 
 Geçen sene teşekkür, bu sene takdir
İzmir Üniversitesi’nde aldığı eğitimin kendisi ve oğlu Emre için büyük faydasını gördüğünü ifade eden Utkan, “Geçen sene teşekkür belgesi alan oğlum bu sene takdir belgesine layık bulundu. Benim ders çalışmam onu da motive etti. Dikkat bozukluğunu aşmakta şimdiden büyük yol kat etmiş durumdayız. Devamı da gelecek” dedi. İzmir’de kendileri gibi pek çok ailenin özel çocuklarına eğitim verecek kurum ve desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Utkan, “Hedefimin ilk adımını gerçekleştirdim. Umuyorum dikey geçiş ile eğitimimi bir üst basamağa taşıyacak ve anaokulu açma hayalimi de ailemin desteği ile gerçekleştireceğim” dedi.
 
Eğitimde aile geleneği devam ediyor
Teknisyen olan babasının da evlenip çocuk sahibi olduktan sonra üniversiteye geri dönerek Endüstri Mühendisi olduğunu belirten Utkan, “Eğitim aşkı bizde aileden geliyor. Annem ortaokul Türkçe öğretmeni, babam Endüstri Mühendisi. Ama ben babamın teknisyen olarak çalışırken üniversiteye yeniden başlayıp ders çalıştığını hatırlıyorum. Babamı kendime rol model olarak aldım” dedi.
 
Mezuniyet töreninde Meslek Yüksekokulu öğrencileri adına konuşma yapan Utkan, Şeref Kütüğüne de yıldız çaktı.
 
 
egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim