Öğretmen Diyarı

O SES MÜDÜR YARDIMCISI

 Eğitim camiası geçen yıl düzenlenen ‘Müdür Star’ yarışmasının’ ardından, şimdi de 20 Mart’ ta düzenlenecek yeni ses yarışmasına hazırlanıyor. Yapımcılığını Sarıcalı Medya’nın yaptığı ‘O Ses Müdür Yardımcısı’ sezona sürpriz jüriyle giriyor. İşte izleyiciyi ekranlara kilitleyecek yarışmanın hazırlıkları ve detayları…
Yarışma hazırlıklarının devam ettiği şu günlerde, bazı jüri ve yarışmacıları provalarda yakalıyoruz...

İlk olarak, Müdür Star yarışmasından hatırlayacağınız, Yanık Sesliler Derneği Başkanı İsmail Boncuk’ tan, jüri olarak katıldığı yarışma hakkındaki düşüncelerini alıyoruz. 

‘O Ses Müdür Yardımcısı’ yarışması, 20 Mart 2016 tarihinde yapılacak. Birçok arkadaşımız geçen yıl yapılan ‘Müdür Star’ yarışmasında elendikten sonra  ‘aman ne gerek var’ diyebilir. Birçok sebeple haklı olabilirler, ancak sahnelerimiz ve ekranlarımız bunca beceriksiz, liyakatsiz şarkıcıya bırakılamayacak kadar önemlidir. Yarışmadaki tek kıstas adayların sesleridir. Dolayısıyla bir divânın yakını olmak fayda etmeyecektir...
 
Ben tüm arkadaşlarımıza 20 Mart tarihinde yapılacak bu yarışmaya katılmalarını tavsiye ediyorum. Görelim bakalım, Müdür Star elemelerinde başarılı olanlar burada ne yapacaklar?

Ayrıca buradan, yarışmaya katılacak arkadaşlarımıza, Yanık Sesliler Derneği olarak, yarışma formatına uygun rehber kitabımızın hazır olduğunu müjdelemek isterim! ’ dedi.

Boncuk’ tan düşüncelerini aldıktan sonra, bir yarışmacımıza mikrofonlarımızı uzatıyoruz.

 ‘Efendim ben uzun yıllar sahnelerde yer aldım. Ünlü mekânlarında hem çaldım hem söyledim. Bir gün, sahne aldığım mekânın sahibi, Yanık Sesliler Derneği’ nden çıkarken görmüş beni. Sonrasında ise tüm kapılar yüzüme kapandı. Sesime güveniyorum, Allah’ ın izniyle kazanacağım’ dedi.

Bu kez, yarışmada aynı jüri koltuğunu paylaşan, efsanevi MEB (Müziğe Evrensel Bakış) grubunun iki üyesi Hamza Gündoğdu ve yakışıklı popçu Tekin Avcı’ ya sözü veriyoruz.

O Ses Müdür Yardımcısı yarışmasının karizmatik jürisi Tekin Avcı, ‘Gençliğimde bana Avcı Tekin derlerdi. Bütün kuş seslerini bilirim. Onun için en çokta kuş avlardım. Müdür Star yarışmasında da hiç şüphesiz, güzel sesli kuşları yakaladım.’ diyerek adeta Boncuk’ un az evvelki eleştirilerine, üstü kapalı yanıt verdi.

Ünlü jüri Hamza Gündoğdu ise muhabirimizin, ‘yarışmayla ilgili olarak neler söylemek istiyorsunuz?’ sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi: 
‘Bizim oralarda gündüzleri ay doğar, geceleri gün doğar. Karıştı galiba... Geceleri gün, gündüzleri ben doğarım. Pardon oldu mu? Canım her neyse, ay ve güneşi çok seviyorum. Kim ay ve güneş konulu eser seslendirirse, söz ona döneceğim.’ dedi.

Bu konuda favori şarkınız var mı, sorusuna ise ‘ Ay doğdu, hep uyandık!’  yanıtını verdi.

Röportajımız esnasında, bir yarışmacı tarafından beklenmedik şekilde sorulan ‘Sayın Gündoğdu biz bu yarışmaya daha önce katılmış ve kazanmıştık, neden tekrar giriyoruz?’ sorusuna:

‘Ay inanmıyorum ay inanmıyorum’ diyerek mırıldandığı görüldü.

Konuşulanlara kulak misafiri olan yapımcı ve sunucu Ali Sarıcalı ise ‘Müdür Star yarışması, birçok güzel sesi, halkımızla tanıştırma başarısı gösterdi. Eminim bu yarışmada da müzik piyasasına damga vuracak sesler seçilecektir’ dedi. Sarıcalı ayrıca, yarışmayı hangi jürinin ekibi kazanırsa, survivor ünlüler takımında yarışmaya hak kazanacağını, belirtti.

Heyecanlı olduğu yüzünden okunan yarışmacılardan Fuzuli İhya, ‘ Geçen yıl seçilen Müdür Star, beni inha edecekti, bir de baktım ki bizi imha etmiş. Ben tekrar ihya olmak için buraya geldim. Şansımı burada deneceğim’  şeklinde konuştu. Fuzuli İhya, magazin muhabirimizin, ‘ En çok kimi döndürmek istersiniz?’ sorusuna ise, ‘Hamza ve Tekin ikilisini döndürmeyi çok istiyorum.’ cevabını verdi.
Ne diyelim, birbirinden iddialı sesler yine sahnenin tozunu attıracak gibi. Bakalım jüri kimin için dönecek?
Saygılar
Sokak Savcısı / Memursesi.com Özel

 

Kaynak: memursesi.com (memursesi@gmail.com)

Anahtar Kelimeler:
ses müdür yardımcısı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim