Öğretmen Diyarı

Nusaybinli öğrenciler Mersin'de derslere başladı

Terör operasyonları nedeniyle daha önce sokağa çıkma yasağı uygulanan Nusaybin'deki 50 üniversiteye hazırlık öğrencisi, sınava hazırlanmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için getirildikleri Silifke ilçesinde ders başı yaptı
Mardin'in Nusaybin ilçesindeki 50 üniversiteye hazırlık öğrencisi, sınava hazırlanmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için getirildikleri Mersin'de derslere başladı.

Mardin Midyat Derneği (MİDER) tarafından üniversiteye hazırlanan 50 öğrenci, yerleştirildikleri Mersin'in Silifke ilçesindeki 23 Nisan Kapızlı Gençlik Kampında ders başı yaptı. Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ın himayesinde ağırlanan öğrencilerin eğitim giderleri ise Valilik tarafından karşılanıyor.

Öğrencileri kampta ziyaret eden Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, yaptığı konuşmada, Nusaybin'den gelen gençlerin sınavlara hazırlanmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için her türlü imkanı kendilerine sunduklarını söyledi.

Kampa getirilen öğrencilerin hedefleri ve hayalleri olan gençler olduğunu belirten Cinbir, "Bu hedeflere ulaşmak için çok çalışmamız gerekiyor. Gördüğüme göre sizlerde yeteri kadar enerji, irade ve azim var. İyi bir üniversite eğitimine adım atmak istiyorsunuz. Devletimizin misafirisiniz. Bizim evlatlarımızsınız. Türk milletinin evladı olarak bize emanet edildiniz" dedi.

Cinbir, öğrencilere ilçede görev yapan öğretmenlerin de gönüllü olarak destek vereceğini sözlerine ekledi.

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki 50 üniversiteye hazırlık öğrencisi, sınava hazırlanmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için 22 ŞUbat'ta Mersin'e getirilmişti.

Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim