Öğretmen Diyarı

Ne yaptın sen Nigar teyze..

Adana'da kendisini telefonla arayıp bankacı olarak tanıtan bir kişiye inanan yaşlı kadın, kızının bin 450 Euro'su ile bin 20 lira emekli maaşını bir poşete koyup balkondan çöpe attı.

Dolandırılan yaşlı kadın gözyaşlarına boğuldu.Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Toros Mahallesi'nde meydana geldi.  İddiaya göre 67 yaşındaki Nigar Kahraman, evde tek başınayken sabit telefon çaldı.

Telefonu açan Kahraman'a karşıdaki kişi bankadan aradığını söyleyip, "bankadaki hesabınızdan bir başkası para çekiyor, evinizde de para ya da altın var mı, onları da almaya gelecekler siz evinizde para ya da altın bırakmayın bir poşete koyup balkondan aşağı atın" dedi.

Bunun üzerine paraları kaptırmaktan korkan yaşlı kadın kızının biriktirdiği 750, 600, 100 Euro ile kendisinin emekli maaşı olan bin 20 lirayı poşete koyup balkondan çöpe attı. Kadın parayı atar atmaz bir kadın gelerek poşeti alıp hemen olay yerinden uzaklaştı. Bunu gören yaşlı kadın dolandırıldığını anlayarak hemen polise haber verdi. Olay yerine polis geldi ancak yaşlı kadının paraları gitmişti.

YAŞLI KADIN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU"

Bir alışveriş merkezine borcu olduğunu, onu vermek için parayı sakladığını belirten yaşlı kadın, "Telefonu açtım, biri 'bankadan aradığını, hesabım olup olmadığını' sordu. Bende 'evet hesabım var' dedim.

'Bir bayan gelmiş sizin hesabınızdaki paraları çekiyor' dedi. Ben de 'nasıl oluyor nasıl çekiyorlar, biz olmasak alabilirler mi?' dedim. 'Teyze valla bilmiyorum ben sana söylüyorum. Evde paran varsa onları da bir poşete koy, balkondan aşağı at.

 Yoksa onları da alırlar, evinde para tutma, altın tutma' dedi. Ben de 'altınımız yok ama paramız var' dedim. 'Tamam teyze sen balkondan aşağı at' dedi. Balkona çıktım çöp kovasının dibinde kısa boylu etine dolgun, kısa kollu, pantolonlu kadın bekliyordu. Çöp kovasının oraya doğru poşeti attım. Kadın poşeti alıp, kuş oldu uçtu" diye gözyaşlarına boğuldu.

Polis, şimdi parayı alan kişinin eşkalinden dolandırıcılara ulaşmaya çalışıyor

 

 

piramithaber.com

Anahtar Kelimeler:
yaptın nigar teyze

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol