Öğretmen Diyarı

Mutsuz musun? Suç senin...

Duyduğunuz olumlu bir kelimenin 30 – 40 saniye gibi çok kısa bir süre içinde dış dünyanızla, çevrenizdekilerle rezonans içine girdiğini ve diğerlerinin rezonansıyla, birbirinin içinde yankılanmaya başladığını ve enerjiyi güçlendirdiğini biliyor muydunuz? Hislerimiz düşünce yoluyla oluşur. Hislerimiz, DNA’mızı etkiliyor ve değiştiriyor. DNA’mız ise dışımızda ki dünyayı etkiliyor. Bu bilimsel olarakta ispatlanmıştır. Depresyon’da olduğumuzda kendimizi mutsuz, keyifsiz ve hayattan tat alamıyor olarak hissetmemizin sebebi DNA’mızın dış dünya’ya kendini kapatması ve dış dünya ile rezonans içine girememesidir.
Gelin çok basit bir uygulama yapalım. Çok değil yalnızca 60 saniye boyunca ayna karşısında kendinize yüzünüze mutsuz bir ifade vererek olumsuz şeyler söyleyin.
“Senden nefret ediyorum”
“Bir şeyi beceremiyorsun”
“Sen şansız birisin”
“Çok çirkinsin”
vs.

60 saniye sonunda omuzlarınız düşmeye başlayacak. Dik duruşunuz kaybolmaya başlayacak, kendinizi mutsuz hissssedeceksiniz. İşte bunların tek nedeni düşüncelerinizle ve ağızdan çıkan kelimelerle DNA’nızı şekillendirmeniz – kodlamanız ve bu kodlama sonucunda DNA’nızın durumunun dış dünya’da ki fiziksel ve ruhsal yansımaları.
Olumlu düşünceler olumlu hisleri beraberinde getirir. Olumlu hisler olumlu DNA’yı, olumlu kodlanmış DNA ise olumlu bir rezonansı, olumlu rezonans ise olumlu yaşamı beraberinde getirir
Gördüğünüz gibi bu bir zincir. “Sen değişirsen, her şey değişir” mantığının, çekim yasası’nın ve mutlu bir yaşamın özet bir bilimsel açıklaması.
Bu verdiğim bilgiler doğrultusunda şunu anlayabilmemiz sanırım çok daha kolaylaştı ;
Mutsuzsan suç senin!

 

Kaynak: kadinlahayat

Anahtar Kelimeler:
Mutsuz Musun? Suç Senin...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim