Öğretmen Diyarı

Miniklerin moral mektuplarına askerden duygulandıran cevap
 Öğrencilerin sevgi ve endişeyi içinde barındıran mektuplarına askerden güven dolu cevap geldi: "Kendi küçük ama yüreği büyük olan sevgili küçüğüm, güzel bir Türkiye için, yarınlar için buradayız"
İzmir Özel Nokta Okulları İlkokul öğrencileri Şırnak’ta vatani görevini yapmakta olan askerlere şiirleri ile moral oldular. 6. Motorlu Piyade Tugayı Şırnak/Akçay’da mektuplarını teslim alan askerler minik öğrencilere mektup ve fotoğraflarını yollayarak cevap verdi. Ders sırasında Vatan Sevgisi konusuyla ülkemiz için mücadele eden kahraman Türk askerlerini konuşan öğrenciler şiir yazıp onlara yollama kararı aldı. Nokta Okulları veli, öğretmen ve idarecilerinin desteği ile mektuplar askerlere gönderildi.
ASKERDEN GÜVEN DOLU SÖZLER
Öğrencilerin sevgi ve endişeyi içinde barındıran şiirlerine askerden güven dolu yanıt geldi. Askerlerin mektuplarında, mutluluk duyduklarını belirten ifadelerin yanında öğütler de yer aldı. Öğrenciler gelen bir mektupta, ”Kendi küçük ama yüreği büyük olan sevgili küçüğüm, güzel bir Türkiye için, yarınlar için buradayız. Ama sizlerden de bir isteğim var; geleceğimiz ve geleceğiniz için derslerinize iyi çalışın, annelerinize, babalarınıza layık birer evlat olun ki ülkemizde de gelecekte faydalı işler yapabilesiniz” sözlerini okudular.

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim