Öğretmen Diyarı

Minik öğrenciler, evcil hayvanlarını sınıflara taşıdı!
Anaokulunda düzenlenen etkinlikte sınıflar hayvanat bahçesine dönüştü. Minik öğrenciler hayvanları bir arada görme ve tanıma şansı yakaladı.

Gaziantep Kolej Vakfı anaokulunda öğrencilerin hayvan sevgisini artırmak ve tüm hayvanlarını tanıması için evlerinde besledikleri hayvanları sınıflarına getirdi.

Anaokulunda düzenlenen etkinlikte sınıflar hayvanat bahçesine dönüştü. Minik öğrenciler hayvanları bir arada görme ve tanıma şansı yakaladı. FOTO: DHA

Gaziantep Kolej Vakfı anaokulu öğretmenleri tarafından düzenlenen etkinlikle, öğrencilerinin evlerinde baktığı evcil hayvanları sınıflarına getirmesi istendi. Kedi, tavşan, kuş, köpek, balık gibi hayvanlarını sınıfa getiren minik öğrenciler, öğretmenlerinden hayvanların bakımı ve beslenmesi yönünde bilgiler alıyor.

Sınıfa getirdikleri evcil hayvanları seven minikler, hayvanat bahçesine dönüşen sınıfta eğlenceli dakikalar yaşadı. Hayvan sevgisinin de aşılandığı öğrenciler, evcil hayvanlarını ellerine alıp, sınıf arkadaşlarına sevdirdi.

“AMACIMIZ TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE HAYVAN SEVGİSİNİ AŞILAMAK”

Anaokulu sınıf öğretmeni Melike Açıkkol, etkinlikte öğrencilerinin büyük bir keyif aldıklarını söyleyerek, “Çocuklarımızla birlikte evcil hayvanımı okula getiriyorum etkinliği uyguladık. Öğrencilerim evlerinde beslediği çeşitli hayvanlarını getirdi. Bunların içerisinde kanaryaları, fareleri, tavşanları, kedileri, su kaplumbağaları da vardı. Amacımız hem bu hayvanların yediklerini, içtiklerini yakından takip etmelerini sağlamak hemde  tüm çocuklarımızda hayvan sevgisini aşılamaktı. Etkinliğimiz çok eğlenceli geçti” dedi. 

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim