Öğretmen Diyarı

Masraflar bakanlıktan

Eser AYDIN / DHA
KALP hastası babası ve bel fıtığı rahatsızlığı bulunan annesine yardım etmek için ilkokul 4’üncü sınıftan sonra eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan 17 yaşındaki Emine Akyol yeniden okula dönünce yüzü güldü.

Hürriyet gazetesinin “Tek hayalim okula dönmek” diye haberini yaptığı Emine için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatı üzerine yetkililer harekete geçti. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ve Şube Müdürü Murat Çoban, dün merkeze 35 kilometre uzaklıktaki Dumlusu köyüne giderek 5 kardeşten biri olan ve iki ablası evlenince evin yükü üzerine kalan Emine’yle görüştü. 

Emine'nin yaş durumu nedeniyle açıköğretim ortaokuluna kayıt ettiklerine belirten Metin Aksu, “Emine, eğitim-öğretime ikinci dönem itibariyle başlayacak. Tüm masrafları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak” dedi. Bu haber karşısında çok mutlu olan ve gözlerinin içi gülen Emine Akyol, "Ben okumak istiyordum. Ama annem hasta olduğu için okuyamadım. Normal okula kayıt tarihi geçtiği için açık öğretime kaydımı yaptılar. Hayalim gerçek oldu. Çok sevinçliyim" diyerek duygularını ifade etti. 

Anahtar Kelimeler:
masraflar bakanlıktan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim