Öğretmen Diyarı

Lüks sınıfta 100 bin TL'ye Fransız rüzgarı esiyor

Sümer DEMİRCİLER


Renault'un yeni amiral gemisi D segmentindeki oyuncusu Talisman ülkemiz pazarındaki yerini aldı. Türkiye'de sadece 1,5 litre ve 1,6 litre dizel motorlarla satılacak olan yeni Talisman bu haftadan itibaren müşterilerine teslim edilmeye başlanacak. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: "Talisman Türkiye'de D segmentine yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Bugüne kadar ürün sunmadığımız D segmentinde Talisman ile hedefimiz ilk üç model arasına girip, podyuma çıkmak" dedi.

100.500 TL'DEN BAŞLIYOR

Talisman Türkiye'de Touch ve Icon olmak üzere 2 ekipman seviyesi ve 1,5 litre 110 beygir, 1,6 litre 130 beygir ve 160 beygir olmak üzere üç farklı dCi (dizel) motorla satılacak. 110 ve 130 beygirlik motorlu versiyonlar manual ve otomatik EDC, 160 beygirlik versiyon ise sadece EDC şanzımanla sunulacak. Başlangıç fiyatı 100 bin 500 TL olan aracın sınıfındaki rekabette etkili bir oyuncu olması bekleniyor. Aracın en güçlü ve yüksek donanımlı versiyonun fiyatıysa 145 bin 950 TL olarak açıklandı.

AKILLI TELEFON ÖNDE

Avrupa'da yapılan tüketici araştırmalarının ilginç sonuçlar ortaya koyduğuna vurgu yapan Aybar, "Avrupa ülkelerinde genç nüfusun yüzde 90'ı akıllı telefonumdan vazgeçmem derken, otomobilimden vazgeçmem diyenlerin oranı giderek yüzde elliler seviyesine geriliyor" açıklaması yaptı.

Filonun payı yüzde 75

İbrahim Aybar, otomobil sahibi olma arzusunun sadece gelişmiş ülkelerde değil, Türkiye'de de giderek azaldığını, bunun yerine özellikle genç nüfusun ihtiyacı kadar kullanmayı tercih ettiğini söyledi. Aybar yılın ilk iki ayında Türkiye pazarında satılan araçların yüzde 75'inin filo kiralama şirketleri tarafından alındığına dikkat çekerek, yeni kuşak otomobil almak yerine, gerektiğinde kiralamak, parayı başka yerde kullanmak istiyor"

Akşam
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol