Öğretmen Diyarı

Liseli Canan’dan 10 gündür haber yok

Simav Kız Meslek Lisesi Kuaförlük Bölümü 3. Sınıfından bu yıl 4. Sınıfa geçen kızlarının ilçe merkezinde bir kuaförde staj gördüğünü ifade eden baba Celal Baysarı (52), “Kızımı Simav’ın Bahtıllı köyünden Kader Pala isimli genç geçtiğimiz Salı günü Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi Acil Servisinin önünden bir taksiye zorla bindirip kaçırmış. Kaçırma olayına gencin yakınları da yardım etmişler” dedi.

Kızlarının bindirildiği taksi ile İzmir’in Altındağ semtine götürüldüğü yönünde duyum aldıklarını dile getiren baba Celal Baysarı, “Kendi imkanlarımızla İzmir Altındağ Polis Karakoluna gittik. Polisler bize yardımcı oldular. Kızımı kaçıran gencin ablasının evine gidip geldiler. Ancak bir sonuç çıkmadı. Kızımın hayatından endişe ediyorum. Bir an önce bulunup bize teslim edilmesini bekliyorum” dedi.

10 gündür haber alamadıkları kızlarının bulunması için durumu Simav’da Jandarma ve Polise bildirdiklerini ifade eden gözü yaşlı anne Bahriye Baysarı (48), “Kızımın hayalleri vardı. Okulunu bitirdikten sonra üniversiteye gidecek, bize bakacaktı. Kızımın kendisini zorla kaçıran Kader Pala ile bir işi olmaz. Kızımı zorla kaçırmış. Kızımı zorla kaçırdığını görenler ve şahitlerimiz var. Ancak bir türlü izine rastlayamıyoruz. Kızımın cep telefonu da kapalı. Kendisine ulaşamıyoruz. Duyumlarımıza göre İzmir yöresine kaçıranlar şimdi Kütahya yöresine getirmişler. Allah rızası için, devletimizin büyüklerine sesleniyorum. Kızımı bulun, sağ salim bize teslim edin” şeklinde konuştu. 

MEHMET YENEN

İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol