Öğretmen Diyarı

Leman Sam tweet attı, olay oldu

Kurban Bayramı dolayısıyla Ak Parti Antalya İl Başkanlığında bayramlaşma töreni düzenlendi. Milletvekili Enç, törende yaptığı konuşmada, "Sanatçı müsveddesi" şeklinde nitelediği Leman Sam'ın dün sosyal paylaşım sitesinden kurban kesen Müslümanlara hakarette bulunduğunu öne sürdü.

\"\"

Sam'ın, kurban kesen Müslümanları IŞİD militanlarıyla bir tuttuğunu ifade eden Enç, "Onu şiddetle kınıyorum, bizim inancımıza saygı duyması gerektiğini ne yazık ki hala öğrenememiş" dedi. Sam'a, bir ayet ile yanıt veren Enç, şunları söyledi: "Kur'an-ı Kerim'de, 'Kesilen kurbanların etleri ve kanları bana ulaşmaz fakat sizin takvanız bana ulaşır" diyor. Biz bu doğrultuda, düşünceyle kurbanlarımızı kesiyoruz. Bizi IŞİD militanıyla eşdeğer gören anlayışı ve anlayış sahiplerini kınıyorum. Kutsal alan ve inanışlara saygılıyız, herkes de bizim kutsal alanlarımıza ve inanışlarımıza saygı göstersin."

Bayramlaşma töreni

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani de bayramların yakınlaşmak, kucaklaşmak anlamı taşıdığını belirtti. Kurbanın ne anlam taşıdığını Müslümanların çok iyi anladığını dile getiren Samani, kurbanı anlayamayan ya da idrak edemeyenlerin farklı yorumlar getirdiğini kaydetti.

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak ise muhalefetin Türkiye'ye yönelik tehditlere karşı ülkenin menfaatleri doğrultusunda hareket etmediğini savundu. Badak, yurt içi ve dışında yaşanan olumsuzluklara rağmen Türkiye'de planlanan tüm projelerin aksaklık olmadan devam ettiğini söyledi.

AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse de tüm dünyada gözyaşların dindiği, çocukların ağlamadığı, acıların yaşanmadığı bayramların yaşanması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından partililer bayramlaştı.

 HÜRRİYET

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim