Öğretmen Diyarı

Kurbanlık Koyunu Kesmeye kıyamayınca! Yaptığına İnanamıyacaksınız !

Kesmeye kıyamayınca! Kurbanlık koçuna papyon giydirip, bayram ziyaretine çıktı!

 

Bursa'da, Kurban Bayramı'nda kesmek için 6 ay önce aldığı koçunu sıcakkanlı olması sebebiyle kesmekten vazgeçen Teyfik Gülay, bayram namazı sonrasıkoçuna papyon takıp, bayram ziyaretine çıktı. Gülay, kıyamadığı Murat isimli koçu yerine başka bir koyunu kesti.

 

SOSYETİK KOÇ!

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Yeşilyayla Mahallesi'nde oturan 73 yaşındaki Teyfik Gülay'ınkoçu ile yakınlığı görenleri hayrete düşürmüştü. Yaklaşık 6 ay önce aldığı kuzuyu Kurban Bayramı'nda kesmek için evinin bahçesinde beslemeye başlayan Gülay, bir süre sonra hayvanın kendisine alıştığını gördü. Sahibinin peşinden bir an olsun ayrılmayankoç, yaşlı adamın attığı her adımda yanında oluyor. Alışveriş için girdiği mağazalarda, tatil için gittiği denizde bile yanından ayrılmayan koç, sahibine yakınlığı sebebiyle de kesilmekten kurtuldu.

 

KOÇUYLA BAYRAMLAŞTI, KOMŞU ZİYARETİNE ÇIKTI

Evinde tek başına yaşayan yaşlı adam, sevimli koçuyla da adeta arkadaş oldu. Kurban Bayramı'nda kesmek için yeni bir koç edinen Gülay, 'Murat' ismini verdiği eski koçuna ise papyon takarak bayram ziyaretine çıktı. Bayram sabahında namaza gittikten sonra evine gelen ve koçuna papyon takan Gülay, onu öperek bayramlaştı. Ardından 'Murat' ile birlikte esnaf ve komşularına bayram ziyarete çıkan Teyfik Gülay, ilginç görüntüler oluşturdu.

Teyfik Gülay, Murat yerine 800 liraya satın aldığı başka bir koyunu kurbanlık etti.

 

gazetekamu.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim