Öğretmen Diyarı

Küçük yetenek Yağmur’un lösemili çocuklar için büyük hedefi!
İlkokulu öğrencisi Yağmur, okul başarısının yanı sıra müzik yeteneği ile ilgi odağı oldu. En büyük arzusu ise lösemeli çocuklar için bir konser verebilmek.

İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde dondurucu soğukların görüldüğü günlerde, hafta sonu kemanı ile çaldığı şarkılarla sokakları ve kendisini dinleyenlerin yüreklerini ısıtan, Sabri Kolçak İlkokulu 4′üncü sınıf öğrencisi Yağmur Kemahlı, takdirname ile birlikte aldığı karnesinin yanı sıra müzik yeteneği ile ilgi odağı oluyor.

İlkokul öğrencisi 9 yaşındaki Yağmur Kemahlı keman çalma yeteneğiyle gönüllerde taht kurdu. Ünlü tiyatrocu Haldun Dormen de küçük kemancıya övgüler yağdırdı. FOTO: DHA

O, okullar yarı yıl tatiline girer girmez annesi ile birklikte soluğu sokakta aldı. Sokakta kemanı ile çaldığı parçalarla dikkat çeken  9 yaşındaki Yağmur’un en büyük arzusu ise lösemili çocuklar için bir konser verebilmek.

Yağmur, çalarak müzik pratiğini artırdığını, hem de kitap ve özel kurs alabilmek için harçlığını çıkardığını belirterek, “Keman çalmak beni son derece mutlu ediyor” dedi.

Anne 32 yaşındaki Sevda Kemahlı, rahatsızlığı nedeniyle işyerini kapattığını ve sağlığının çalışmasına uygun olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

KÜÇÜK YETENEK DESTEK BEKLİYOR

“Kızım son derece yetenekli. Ona özel keman dersleri aldırdım. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Yağmur’u dinleyip ona bu kemanı hediye etti. Yağmur, kitap okumayı ve kitapları da kendi emeğiyle satın almayı çok seviyor. Bu hafta kemanlı ile birlikte Alsancak’ta çalıyor ve büyük ilgi görüyor. En büyük arzusu; lösemili çocuklar için bir konser verebilmek. Yağmur son derece yetenekli bir çocuk, desteklenmesi lazım.”

 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol