Öğretmen Diyarı Öğretmen Diyarı

Kız, Otobüsün Neden Durduğunu Anlamadı. Şoförün Otobüsü Neden Durdurduğunu Anlayınca Boğazı Düğümlendi
 19 yaşındaki Tina, olayı yerel bir Facebook sayfasında da paylaşmayı ihmal etmedi. Yazı kısa sürede 4.000 kişi tarafından beğenildi.

İşte gönderisi:

“Sanırım az önce dünyadaki en iyi otobüs şoförüyle karşılaştım. Belalı birkaç tip ve bir kadın otobüsten indikleri sırada ben hala otobüste oturuyordum. Şoförün, otobüsü belli bir süre beklettiğini gördüm ve nedenini sordum. Şoför ise, otobüsten inen kadının eve girdiğini görene kadar rahat edemeceğini söyledi. Dediğini de yaptı. Kadın evine girip, belalı tipler başka yöne gidene kadar otobüsü bekletti.

Ayrıca, şoför aynı şeyi bana da yaptı. Evime en yakın yerde beni indirerek, eve sağ salim ulaşmamı sağladı. Ne kadar iyi bir adam! Görevinden fazlasını yapıp insiyatif kullanarak, insanlık görevini yerine getiren şoföre teşekkür etmek istedim sadece.”

Tina’nın gönderisi (İsveççe):

Olay, İsveç’in bir şehrinde meydana geldi ancak dünyanın herhangi bir yerinde olabilirdi. Şoförün davranışı ise diğer bütün şoförlere ders olacak nitelikte. İnsanlık görevini yerine getiren şoförün jestini beğendiyseniz, lütfen paylaşmayı ihmal etmeyin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Bedia 1 yıl önce

Ayni şeyi yozgata giderken ben yaşadım ankaradan yozgatın bir köyüne gidiyordum o sıra akşam geç saatlerde vardım otogara ama beni alacak kişinin gelmemisti daha otobüs soforu ben indikten sonra beni alicak şahıs gelinceye kadar bekledi sonra o gelir gelmez otogardan ayrıldı. Hala bu olayı unutmadim Allah razı olsun kendilerinden