Öğretmen Diyarı

Kız çocuklarının sesi olun, eğitimden geri kalmasınlar!

Nato Geo ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi, eğitim ve daha iyi bir yaşam hakkı için herkesi kız çocuklarının sesi olmaya çağırıyor.
National Geographic Channel ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi “Benim Adım Malala” belgeselinden ilham alarak “” kampanyasını hayata geçiriyor.


National Geographic Channel ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi kız çocuklarının okutulması ve eğitime devam edebilmesi için bu konuda dünyada bir ikon haline gelen, Nobel Barış Ödüllü Malala Yousafzai’nin başardıklarını konu alan Nat Geo belgeseli “Benim Adım Malala”dan ilham alarak “Kızlara Ses Ver” kampanyasını hayata geçiriyor.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ İÇİN UMUT OLACAK 

Türkiye’de kız ve erkek çocuklarına eşit fırsatlar sağlanması adına davranış değişikliği ve toplumsal farkındalık yaratmak için fon oluşturmayı amaçlayan kampanyanın spotlarında; Buğra Gülsoy, Ece Temelkuran, Harun Tekin, Sedef Avcı ve Şebnem Bozoklu yer aldı. Fotoğraf çekimlerinde Muhsin Akgün destek verirken, başarılı oyuncu Barış Falay ise kampanya spotlarına sesiyle hayat verdi.

Toplumsal cinsiyet eşitliği için umut olacak “Kızlara Ses Ver” kampanyası için hazırlanan spotlar Nat Geo kanalları başta olmak üzere FOX Networks Group bünyesinde yer alan tüm kanallarında yayınlanıyor. Kampanya kamuoyu desteği almak için #kızlarasesver hashtag’i ile herkesi destek olmaya çağırıyor. Kampanya spotlarında “Eğer sen de onların hayallerine ulaşmalarını istiyorsan kızlara ses ver” diyen ünlüler, kız-erkek çocuk eşitliğine vurgu yaparak kız çocuklarının eğitim haklarından ve kendi geleceklerini seçme şansından mahrum bırakıldığı hakkında farkındalık yaratmak için kamera karşına geçiyor.

Harekete geçmek isteyenler kampanya kapsamında UNICEF hesabına diledikleri miktarda veya 3005’e SES VER yazıp mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunabiliyorlar.

BENİM ADIM MALALA, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE NAT GEO’DA

“Kızlara Ses Ver” kampanyasına ilham veren, Pakistan’da kız çocuklarının eğitimi için verdiği mücadele sırasında Taliban tarafından vurulan ve mucizevi bir şekilde kurtulan, sonrasında da dünya çapında bir ikon haline gelmiş çocuk aktivist Malala’nın çarpıcı hikayesi ve tüm dünya çocukları için verdiği anlamlı mücadele 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde “Benim Adım Malala” belgeseli ile Nat Geo ekranlarına geliyor.

Kampanya hakkında ayrıntılı bilgiye www.benimadimmalala.com internet adresinden ulaşılabilinir.

 

Kaynak:Sozcu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol