Öğretmen Diyarı

Kız çocuklarının eğitimine belediyeden destek!

Ünlülerin bağış kampanyasına destek çağrısı yaptığı görsellere Kadıköy Belediyesi de billboardlarında yer verdi.
National Geographic Channel ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin ”Benim Adım Malala” belgeselinden ilham alarak başlattığı ”Kızlara Ses Ver” kampanyasına Kadıköy Belediyesi de destek veriyor.


Ünlülerin bağış kampanyasına destek çağrısı yaptığı görsellere Kadıköy Belediyesi de billboardlarında yer verdi.
Kampanya kapsamında Buğra Gülsoy, Ece Temelkuran, Harun Tekin, Sedef Avcı ve Şebnem Bozoklu gibi ünlü isimler kamera karşısına geçerek “Kızlara Ses Ver” dedi. Kampanyaya destek olmak için çocuklarla kamera karşına geçen ünlüler, “Eğer sen de onların hayallerine ulaşmasını istiyorsan, kızlara ses ver!” diyerek “Kızlara Ses Ver” kampanyasına destek çağrısında bulunuyor.

Barış Falay’ın sesiyle hayat verdiği proje kapsamında video dışında afişler de hazırlandı. Ünlülerin bağış kampanyasına destek çağrısı yaptığı görsellere Kadıköy Belediyesi de billboardlarında yer verdi.

Kız çocuklarının okutulması için farkındalık yaratmayı amaçlayan ”Kızlara Ses Ver” kampanyasına destek vermek için 3005’e SES VER yazıp mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Malala Yousafzai’nin hayatının anlatıldığı belgesel ise Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 5-6 Martta yapılacak “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Festivali”nde izleyicilerle buluşacak.

“Malala kim?” diye sordu silahlı adam.

Malala benim, bu da benim hikâyem.

Haksızlığa maruz kalan ve sonra da susturulan bütün kızlar…

Sesimizi birlikte duyuracağız!”

 

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol