Öğretmen Diyarı

Kız çocuklarının eğitimi için sanatsal destek!
 Rulo Sanat’tan gençler, kız çocuklarının eğitim hakkı için yürütülen çalışma kapsamında Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi duvarlarını boyadılar.
National Geographic Channel ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi “Benim Adım Malala” belgeselinden ilham alarak “Kızlara Ses Ver” kampanyasını hayata geçirdi. Kız çocuklarının eğitim hakkı için başlatılan kampanyaya Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi duvarlarına yapılan resimlerle destek verildi.


Rulo Sanat’tan gençler, kız çocuklarının eğitim hakkı için yürütülen çalışma kapsamında Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi duvarlarını boyadılar.
National Geographic Channel ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin işbirliği ile başlayan ve Kadıköy Belediyesi’nin destek verdiği “Kızlara Ses Ver” kampanyasının direnişçi genç yüzü ‘Malala’ Moda sokaklarında canlandı.

“Kızlara Ses Ver” kampanyasının direnişçi genç yüzü ‘Malala’ Moda sokaklarında canlandı.
OKUL DUVARINDAKİ EN BÜYÜK RESİM MALALA’YA AYRILDI! 

Kız çocuklarının eğitim hakkı için yürütülen çalışma kapsamında Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi duvarlarını boyayan Rulo Sanat’tan gençler, duvardaki en büyük resmi Malala’ya ayırdı.

Kız çocuklarının eğitimi için mücadele eden Malala Yousafzai, National Geographic Channel ve UNICEF ilham oldu. National Geographic Channel ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin”Benim Adım Malala” belgeselinden ilham alarak başlattığı ”Kızlara Ses Ver” kampanyasına Kadıköy Belediyesi de destek veriyor.

“Kızlara Ses Ver” kampanyası kapsamında Buğra Gülsoy, Ece Temelkuran, Harun Tekin, Sedef Avcı ve Şebnem Bozoklu gibi ünlü isimler kamera karşısına geçerek “Kızlara Ses Ver” demişti.

HAYALLERİNE ULAŞMALARI İÇİN ‘KIZLARA SES VER’
Kampanya spotlarında “Eğer sen de onların hayallerine ulaşmalarını istiyorsan kızlara ses ver” diyen ünlüler, kız-erkek çocuk eşitliğine vurgu yaparak kız çocuklarının eğitim haklarından ve kendi geleceklerini seçme şansından mahrum bırakıldığı hakkında farkındalık yaratmak için kamera karşına geçti.

Barış Falay’ın sesiyle hayat verdiği proje kapsamında video dışında hazırlanan afişlere Kadıköy Belediyesi de billboardlarında yer vererek destek vermişti.

Toplumsal cinsiyet eşitliği için umut olacak “Kızlara Ses Ver” kampanyasına kamuoyu  #kızlarasesver hashtag’i ile destek olunabilir.

Kız çocuklarının okutulması için farkındalık yaratmayı amaçlayan ”Kızlara Ses Ver” kampanyasına destek vermek için 3005’e SES VER yazıp mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunulabilir.

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol