Öğretmen Diyarı

Kıyıda Yüzen Deniz Kaplumbağasını Plaja Çıkartıp Eğlenen Ve Zarar Veren Acımasızları Bütün Hayvanseverler Kınadı
Bazen insanların hayvanlara nasıl bu kadar acımasızca davrandıklarını anlayamıyorum. Sanki hayvanlar onların eğlence araçlarıymış gibi kendilerinde hayvanlara istedikleri gibi davranma hakkını görüyorlar.

Daha önce siteden hayvanlara eziyet eden birçok insanın haberini okumuşsunuzdur. Maalesef buna benzer bir olay yine yaşandı. Detayları aşağıdan okuyabilirsiniz.Bir ay önce Lübnan'ın Beyrut şehrinde bir deniz kaplumbağası kıyıya çok yakın yüzüyordu. Deniz kenarında da güneşlenen insanlar vardı. Uzaktan deniz kaplumbağasının güzelliğini izlemek yerine deniz kaplumbağasını kıyıya çektiler. Deniz kaplumbağasıyla fotoğraf çektirdiler, sopalarla vurdular ve son olarak üzerine çıktılar.


Birçok insan olaya şahit olmasına rağmen uzun süre kimse ses çıkarmadı. Bir süre sonra birisi gelerek hayvana yapılan eziyeti durdurdu.

Bir babanın ağlayan çocuğunu deniz kaplumbağasının üzerine çıkarması objektiflere yakalandı.


Olay tanıklarından birisi Lübnan'daki bir  hayvanları koruma derneğine olan Animals Lebanon'a insanların deniz kaplumbağasına sopayla vurduklarını söyledi.

Neyse ki plajda birkaç hayvansever vardı ve işkence daha da ileriye gitmeden zalim insanları durdurdular.

Tanıklar deniz kaplumbağasının kafasında yaralanmalar tespit etti ve derhal çeşitli hayvanları koruma derneklerine ihbar etti. Deniz kaplumbağasını muayene eden iki veteriner de kaplumbağanın kafasındaki hasarı plajdaki insanların verdiğini rapor etti.


Deniz kaplumbağası şu anda bir veteriner kliniğinde tedavi ediliyor. Umarız ki en kısa zamanda sağlığına kavuşur ve suların derinliklerine geri döner.Kaynak: tr.newsner.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim