Öğretmen Diyarı

Kitap Okuyarak Ürkek Barınak Köpeklerini Sakinleştiren Çocuklar Okuma Becerilerini De Geliştiriyor

Daha önce eğitimpedia’da yayınladığımız Kitap Dostu Çocuklar ve Kediler yazısında barınak kedilerine kitap okuyan çocuklara yer vermiştik. Şimdi artık  köpekler için de benzer bir kampanya var! Missouri Humane Society’nin hayata geçirdiği Barınak Dostlarına Kitap Okuma Programı, yaşları 6 ile 15 arasında değişen çocuklar ile ürkek köpekleri bir araya getiriyor. Amaç, çocukların bu köpekleri hayat boyu yaşayacakları evlerdeki yeni hayata hazırlamaya yardımcı olmalarını sağlamak. Çocuklar, 10 saatlik bir eğitim programını tamamladıktan sonra bir köpek kulübesinin önünde oturuyor ve köpeğe kitap okuyorlar.

“Utangaç ve ürkek köpeklerimize, onları fiziksel bir etkileşime zorlamadan yardımcı olmak istiyoruz. Onlar üzerindeki olası pozitif etkileri görmek istiyoruz” diyor programın yöneticisi Jo Klepacki. “İdeal olanı bu utangaç ve ürkek köpeklerin size yaklaşması ve ilgi göstermesi. Eğer bu gerçekleşirse, çocuklar köpeklerin tedavisine ciddi bir katkı sağlamış oluyorlar.”

Çocuklar barınak köpeklerine sadece arkadaşlık etmek için değil, daha kolay sahiplenilebilir olmalarını sağlamak için de kitap okuyor.

kids-read-shelter-dogs-human-society-of-missouri-3

“Köpeklere kitap okumak, barınak hayvanlarını rahatlatmayı ve kaygılarını azaltmayı sağlıyor”

kids-read-shelter-dogs-human-society-of-missouri-8

“Çocuklar hikayeler anlattığı zaman aynı zamanda kendi okuma becerilerini de geliştiriyorlar”“Bir çocuğun kitap okuduğunu görmek bu hayvanları gerçekten sakinleştirebiliyor. Köpeklerde gördüğümüz tepkiler gerçekten inanılmaz..”

kids-read-shelter-dogs-human-society-of-missouri-2

shelter

 

Kaynak: http://www.boredpanda.com/kids-read-to-shelter-dogs-buddies-human-society-missouri/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim