Öğretmen Diyarı

Kayıp Nehir\'le ilgili yeni iddia
 İlçenin Kırkgeçit Mahallesi'nde ikamet eden Nehir Aslan'ın 29 Ekim 2014 günü saat 14.00 sıralarında evlerinin önünde oynarken kaybolmasının ardından başlatılan arama çalışmaları sürerken, o gün mahallede beyaz bir aracın dolaştığı iddia edildi.
  Arama çalışmalarına katılan geçici köy korucusu Yusuf Bayar, patates satılan beyaz bir arabanın köye geldiğini, daha sonra da Örmeli Mahallesi'ne gittiğini söyledi. Bayar, “Patates satan araçta 2 kişi vardı, daha sonra 3 kişi olduğunu söylediler. Biz ondan şüpheleniyoruz” dedi.
 
Anne Hatice Aslan, “Kızımı ararken 3 yaşlarında küçük bir çocuk gelip, “Beyaz bir araba geldi, Nehir önünde duruyordu. Nehir’i arabaya bindirdi, sonra tekrar indirdi” dedi bana. Daha sonra da kayboldu. Küçük bir çocuk bana dedi bunu. Ben o arabayı görmedim” dedi.
 
  Baba Erkan Aslan ise, Nehir’in elbiselerini göstererek, “Ben böyle bir araba görmedim. Gören varsa jandarmanın kesin haberi olur” dedi.
  Öte yandan anne ve babası, dünkü arama çalışmalarında bulunan montun Nehir’e ait olmadığını ifade etti.

Acılı anne Aslan ise "Zaten kızımın kaçırılmasından şüpheleniyordum. Eğer kızımı kaçırmışlarsa onlara yalvarıyorum. Ne olur bana kızımı geri getirsinler. Bu kışı bana haram etmesinler. Yeni doğan bebeğimi bile sevemiyorum" diye konuştu.

En ufak bir ipucunu bile değerlendiren güvenlik güçleri arama çalışmalarını özel ekiplerle çok yönlü sürdürüyor.

DNA'SI BULUNDU
 
Gürpınar ilçesinde evlerinin önünde oynarken kaybolan 4  yaşındaki Nehir Aslan'ın evinde jandarma kriminal ekiplerince yapılan incelemede,  küçük Nehir'in DNA'sı tespit edildi.

    İlçeye bağlı Kırkgeçit Mahallesi'nde yaşayan ve 7 gün önce evlerinin  önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ı arama çalışmaları, gün boyu  mahalle çevresinde devam etti.

    Aramalarda görevlendirilen İl Jandarma Komutanlığı Kriminal  Laboratuvarı ekibi, Aslan ailesine ait evde incelemelerde bulundu.

    Kriminal ekibi, Aslan'ın olaydan kısa süre sonra bulunan ayakkabıları  ve evdeki kıyafetlerinden aldığı örnekler DNA'sını tespit etti. Küçük Nehir'in  DNA'sının, şu ana kadar elde edilen bulgularla karşılaştırılacağı öğrenildi.

   Arama kurtarma ekiplerinin mahalle çevresinde yürüttüğü çalışmalara  havanın kararmasıyla ara verildi.

İHA/DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim