Öğretmen Diyarı

Karaciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden usta oyuncu Kırca'nın son isteği duygulandırdı...

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gören tiyatrocu Levent Kırca önceki gece geç saatlerde hayata gözlerini yumdu.

Hürriyet Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu, bugünkü köşesinde Levent Kırca'nın son isteğinin bir süre önce çektiği 'Sarhoşum Gel Al Beni' filminin vizyona girmesi olduğunu açıkladı.

İşte, Semercioğlu'nun o yazısı:

Levent Kırca'yla kimi zaman iyi, kimi zaman gergin geçen 25 yıla dayanan bir ilişkimiz vardı.  

92 yılında Hürriyet'te televizyon eleştirileri yazmaya başladığım yıllardan bu yana süren bir ilişki... Kimi zaman çok övdüm... Kimi zaman çok eleştirdim... O da beni kimi zaman çok sevdi, kimi zaman hiç sevmedi. Ama hep saygı-sevgi çerçevesindeydi ilişkimiz. Kim inkar edebilir; büyük komedyendi. Kim inkar edebilir; "Olacak O Kadar"la yıllarca bu ülke insanına kahkahalar attırdı... Ölümünden bir ay kadar önce Soner Yalçın, benim Levent Kırca'yı sevmediğimi yazsa da, ben sadece onun siyasete bulaşmasını sevmemiştim. O da en büyük hatasının bu olduğunu en yakınlarına söyledi zaten. Levent Kırca zamanının çok kısa olduğunu bilerek yaşadı son dönemi.

Ayşe Arman'a verdiği röportajda da... Geçen hafta onur ödülü aldığı Bodrum Film Festivali'ne gönderdiği mektupta da hep veda vardı. Bundan bir-iki ay kadar önce bir arkadaşım evine ziyarete gitmişti. "Nasıldı?" dedim. "Göremedim" yanıtını verdi... Aşağıya inmek istememiş; "Aklındaki son görüntümün böyle olmasını istemiyorum, eski Levent Kırca olarak kalmak istiyorum" demiş. Göstermemiş kendini. Peki son isteği neydi Levent Kırca'nın? Bir süre önce çektiği "Sarhoşum Gel Beni Al" adlı filminin vizyona girmesi...

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN... 

 

egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol