Öğretmen Diyarı

Kanser hastası Büşra'nın okul özlemi

Muş bağlı Karameşe köyünde yaşayan ve yakalandığı böbrek kanseri nedeniyle eğitimi yarıda kalan 8 yaşındaki Büşra Gölbaşı, sağlığına kavuşmayı ve okuluna devam etmeyi istiyor.

Yaklaşık 9 ay önce böbrek kanseri teşhisi konulan ilkokul birinci sınıf öğrencisi Gölbaşı, rahatsızlığı nedeniyle okula gidemiyor.

Köydeki tek odalı evlerinde hayat mücadelesi veren minik Büşra'nın tek hayali, sağlığına kavuşarak okula gidebilmek. Okulunu ve arkadaşlarını özlediğini belirten Büşra, büyüyünce hemşire olmak istediğini söyledi.

- "Tek odada 7 kişi kalıyoruz"

Köyde çiftçilik yapan baba Veysi Gölbaşı, kızını belli aralıklarla Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kemoterapiye götürdüğünü ancak maddi durumu iyi olmadığı için masrafları karşılamada zorlandığını aktardı.

Gölbaşı, "Kızım kemoterapi gördüğü zaman biraz düzeliyor. Doktorlar, evde sağlıklı bir ortamda bakılmasını istiyor. Maddi durumum elverişli olmadığı için çocuğuma sağlıklı bir ortamda bakamıyorum. Tek odada 7 kişi kalıyoruz. Çocuğumun bir yatağı bile yok. Yer yatağında yatıyor. Yetkililerden yardım bekliyorum" ifadelerini kullandı.

- "Hayırseverlerden yardım bekliyoruz"

Minik kızın rahatsızlığı nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldığını aktaran sınıf öğretmeni Sercan Gülnaz, kemoterapiden döndükten sonra Büşra'yı ziyaret ederek moral verdiğini söyledi. Gülnaz, şunları kaydetti:

"Büşra derslerinde başarılı ve derslere ilgisi olan bir öğrenciydi. Bu hastalıktan dolayı maalesef okula gelemiyor. Okulu çok özlüyor, hatta bazı günler hasta olmasına rağmen soğukta okula geliyor. Çok istekli ama bu öğrencimiz eğitiminden geri kalmış durumda. Büşra'nın bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum. Öğrencimin sağlığına kavuşması için hayırseverlerden yardım bekliyoruz."

Yahya Sezgin

 

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim