Öğretmen Diyarı

Kahraman Öğretmen

Pakistan Talibanı’nın ülkenin Çarsadda kentinde bulunan Bacha Khan Üniversitesi’ne düzenlediği saldırı esnasında kampüsün içinde yaşananlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ülke, militanlara direnmeye çalışırken hayatını kaybeden kimya öğretmeni Syed Hamid Hüseyin’i konuşuyor.
Pakistan Tribune’un haberine göre, Zahur Ahmed adlı öğrenci, silah seslerinin duyulmasının ardından Hüseyin’in kendisine binadan çıkmamayı tembihlediğini söyledi. Ahmed, “Öğretmen elinde bir silah tutuyordu. Daha sonra ona bir kurşunun isabet ettiğini gördüm. İki militanın ateş açtığını gördüm. İçeri koştum ve arka duvardan atlayarak kaçmayı başardım” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.


Bir başka öğrenci de kimya öğretmenini silah tutarken gördüğünü ve militanlara ateş açarak karşılık verdiğini aktardı. İsmini vermek istemeyen öğrenci, yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Üç teröristi tekbir getirirken ve merdivenlerden inerken gördük. Bir öğrenci sınıfın camından atladı. Onun bir daha ayağa kalktığını görmedik. Hüseyin silahlıydı ve militanların ateşine karşılık veriyordu. Daha sonra onun düştüğünü gördük ve teröristler kayıt ofisine girdiğinde biz kaçtık."

 

Kaynak: www.personelmebhaber.net

Anahtar Kelimeler:
kahraman öğretmen

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol