Öğretmen Diyarı

Kaç yıl yaşayacaksınız öğrenin! Rahat kıyafetler giyin ve bu testi evinizde yapın.

Böylece 6 yıl içerisinde hayatta kalma ihtimalinizi  test edebilirsiniz. Brezilyalı uzmanlar herkesin kendi evinde yapabileceği basit bir  test ile yaşam süresini tahmin edebileceğini iddia ediyor.

 

Teste göre 1 ile 10 arasında hareketin başarısı dereceleniyor. Derecesi 8'den küçük olanlar yani hareketi yapmakta zorlananların, diğerlerine göre gelecek 6 yıl içerisinde ölme ihtimali daha yüksek.

\"Haber

Brezilya, Rio de Janerio'da bulunan Gama Filho Üniversitesi'nden uzmanların SRT adını verdiği teste göre (Oturup kalkma testi) belirlenen hareketi yaparken kasların gücü ve dengesi daha iyi olanların hayatta kalma ihtimali daha yüksek. Uzmanlar bu testte kötü olan hastalara kas ve denge güçlendirici egzersizler veriyor.

 

Kaslar ne kadar yaşlıysa o kadar kötü

 

İnsanoğlu yaşlandıkça kasları da yaşlanıyor. Bu nedenle kasları yaşlı olanların ömürlerinin de daha kısa olması bekleniyor. Avrupa Kardiyoloji isimli bilimsel dergide yayınlanan araştırmada 51 ile 80 yaşları arasında 2000 yetişkin gönüllü üzerinde araştırma yapıldı. Araştırma sonucunda da 8 puandan daha düşük alanlarda 6 yı içerisinde hayatını kaybetme riski diğerlerine göre daha yüksek çıktı.

 

Not: Herhangi bir omurga sorununuz, romatizmanız, kalp ve tansiyon sorunlarınız ya da artrit gibi bir hastalığınız varsa lütfen bu hareketi denemeyiniz. 

 

acunn

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim