Öğretmen Diyarı

İzmirli öğretmen aşkın kitabını yazdı

Mavi Gece Kırmızı Aşk’ adlı şiir ve deneme kitabı ile okurlarının karşısına çıkan müzik öğretmeni Olgu Taşkın “Babaannemin, bir torunum müzisyen ve sanatçı olsun vasiyetini yerine getirdim” dedi
Ankara'da müzik öğretmenliği yapan Olgu Taşkın, ilk kitabı olan 'Mavi Gece Kırmızı Aşk' adlı şiir ve deneme kitabı ile okurlarının karşısına çıktı. İzmirli yazar ve müzisyen, Mayıs ayında çıkardığı kitabının gördüğü ilgiden memnun kaldığını belirtti. Taşkın, kitabının bir eğitimci olarak öğrencilerine yazmayı aşılamak ve motivasyon için önemli aracı olduğuna dikkat çekerken, "Baba tarafım İzmirli. Babaannemin, bir torunum müzisyen ve sanatçı olsun vasiyetini yerine getirdim" dedi.

Sizi tanıyabilir miyiz? 

Ankara doğumluyum ancak baba tarafım İzmirli. Akrabalarım hala burada yaşıyor. Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nden mezunum. 11 yıldır öğretmenlik yapıyorum. Bunun yanı sıra yazılar da yazıyorum. İlk kitabımı da Mayıs ayında çıkardım. 

Okurlar kitabınızda neler buluyor? 

Okurlar 'Mavi Gece Kırmızı Aşk' adlı kitabımda hem şiir hem de deneme yazılarımı okuyor. Aslında bir derleme diyebiliriz. Yıllardır birşeyler yazıyordum. Hem şiir hem de düz yazı. Bunları kitaplaştırmaya karar verdim. Hayata dair birçok şey var içinde. Acılar, aşklar, hayal kırıklıkları ve sevinçler. 

Nelerden esinlendiniz? 

İlk başta tabii ki yaşanmışlıklardan. Aşk yaşayacaksınız, ayrılacaksınız, hüsranlarınız, sevinçleriniz... En önemlisi de hayatta empati yaparak yaşamak ve gözlemlemek. Benim en büyük beslenmem bu şekilde oldu. Yaşamadığım bir olay da olsa empati yaparak o yaşanmışlıkların içinde gezdim, dolaştım ve kağıda döktüm. 

İzmirli okurlarınızla ne zaman buluşacaksınız?

İzmir'de okurlarımla bir araya gelmeyi çok istiyorum. İnşallah İzmir Kitap Fuarı'nda buradayım. 

İzmirliler için ne diyeceksiniz? 

Baba tarafım İzmirli yani İzmirli sayılırım. Akrabalarım burada. İzmir ve insanları benim için çok kıymetli. Babaannemin vasiyeti vardı, "Bir torunum sanatçı olsun" demişti. Bir İzmirlinin torunu olarak bu vasiyeti yerine getirmek benim için gurur oldu.

RÖPORTAJ: KAHRAMAN DURAK

Kaynak: yeniasir.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol