Öğretmen Diyarı

İNGİLİZ BÜYÜKELÇİDEN

Tören sırasında yaptığı konuşmada BİLFEN öğrencilerine olan hayranlığını gizlemeyen Richar Moore “Anladığım kadarıyla İngilizce eğitimi okulunuzda oldukça ileri düzeyde. Dil Türkiye’nin ulusal hedeflerine ulaşmasında çok önemli bir araçtır. İngilizce ticaret ve yatırım dili olduğu için İngilizce yeteneğini arttırmak Türkiye’nin ekonomik büyüme hedeflerine ulaşmasında çok stratejik bir hamle olacaktır.” Şeklinde konuştu.

Şu anda aramızda Türkiye’nin belki de geleceğine yön verecek birçok gençle bir arada olduklarını söyleyen Moore’, “Sizler öğrenciler ve veliler olarak zaman zaman uzun ders saatlerinden, ödevlerden, sınavlardan bunalıyor olabilirsiniz ama gelecekte bütün bu öğrendiklerinizin ne kadar çok işinize yarayacağını ve büyük ölçüde sizi hedeflerinize taşıyacağını bilerek motive olmalısınız diye düşünüyorum. Ayrıca yabancı dil öğrenmenin inanılmaz eğlenceli tarafları da var. Başka ülkeler gezebilmek ve oraların kültürünü öğrenebilmek hem çok eğlencelidir hem de insana çok şey katar.” ifadelerini kullandı.

Törene, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdür Hasan Doğan, MEB insan kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Kayseri İl Milli eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz da öğrencileri yalnız bırakmadılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol