Öğretmen Diyarı

İlk gecesinde krize girdi

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası alınca kaçan ve 168 gün sonra İstanbul'da bir villada yakalanan şarkıcı Deniz Seki, kalan cezasını çekmek için gönderildiği Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda ilk gecesini geçirdi.

AĞLAMA KRİZİNE GİRDİ

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; cezaevine önceki gece getirilen Seki, üst aramasının ardından içeri sokulması yasak eşyalarını teslim etti. Ardından da infaz koruma memuru eşliğinde "gözetim odası" olarak bilinen ve kameralarla izlenen karantinaya alındı. Emniyette geçirdiği uykusuz gecenin ardından hayli yorgun ve bitkin görünen ve sık sık ağlama krizine giren sanatçıya bir süre kadın gardiyanlar eşlik etti.

DENİZ SEKİ'YE PSİGOLOG DESTEĞİ

Cezaevi yetkilileri ile de bir süre görüşen Seki'ye cezaevinin psikoloğu çağırıldı. Psikolog uzun süre görüştüğü Seki'ye daha önce yaşadığı bir psikolojik rahatsızlığının, gördüğü tedavilerin ve herhangi bir madde bağımlılığının olup olmadığını sordu. Görüşmenin ardından Seki kendisi için uygun görülen koğuşa alındı.

BUGÜN ZİYARET ETTİLER

Deniz Seki'nin bu ziyaretçileri vardı. Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki açık görüşe önce menajeri Özgür Aras daha sonra ise Seki'nin kardeşleri Serkan ve Serdar Seki  geldi. Cezaevine girişte basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan  Seki'nin yakınları açık görüşün sürdüğü yaklaşık 1 buçuk saat boyunca cezaevinde  kaldı.
Cezaevi çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan şarkıcı Seki'nin  kardeşi Serkan Seki, şöyle konuştu:
 
DURUMU İYİ DEĞİL TABİKİ
 
    ''Kardeşimin durumu olması gerektiği gibi, iyi değil tabii ki. Görüşte  ne konuşulması gerekiyorsa onları görüştük. Şu an ben de çok da konuşabilecek  halde değilim. Adaletin adaletsizce olduğunu, çifte standardı olduğunu düşünüyor.  İçeride beklerken başka mahkumların yakınları ile de tanışıyorsunuz,  görüşüyorsunuz. Bunun sadece bize karşı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Gerçekten  bir sorun var. Morali iyi değil ama iyi olmaya çalışıyor."
Seki'nin kardeşleri ve menajeri daha sonra cezaevinden ayrıldı.
MİLLİYET

Anahtar Kelimeler:
ilk gecesinde krize girdi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim