Öğretmen Diyarı

Hükümlü ve tutuklular meslek sahibi olacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü ile Dr. İbrahim Bodur Kale Seramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, hükümlü ve tutukluların meslek sahibi olmalarını hedefleyen "Seramik Karo Kaplamacılığı Kursu" protokolünü imzaladı.

Törende konuşan CTE Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, daha önce eğitim alan 414 tutuklu ve hükümlünün meslek kurslarından mezun olduğunu ifade etti.

Hükümlü ve tutukluların, hayata tutunabilmeleri noktasında bir iş ve meslek sahibi olmalarının önem taşıdığını belirten Yıldırım, "Bu noktada genel müdürlük olarak hükümlü ve tutukluların ceza infaz kurumlarında kaldıkları süreyi dolu dolu geçirmeleri, eğitim ve rehabilitasyon faaliyetleriyle geçirmeleri noktasında çalışmalar yapıyoruz. Kale Seramik Vakfı'yla yaptığımız çalışma da bu genel anlayışın bir parçasıdır. Tüm ceza infaz kurumlarına bu çalışmayı yayma imkanı bulacağız. Katkılarında dolayı da vakıf yöneticilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Vakıf Genel Müdürü Yusuf Kınay da bugüne kadar farklı illerde 23 kurs açtıklarını hatırlattı.

Cezalarını tamamlayanlar sosyal çevrelerine döndüklerinde onları hayata bağlayacak, para ve ekmek kazanabilecekleri bir meslek sahibi olmaları için aracı olduklarını ifade eden Kınay, Milli Eğitim Bakanlığı ile de benzer çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Yıldırım ve Kınay, cezaevlerinde meslek kurslarının açılmasını öngören protokole imza attı.

Törenin sonunda Yıldırım, Kınay'a Kütahya Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlülerin yaptığı seramik tabağı hediye etti.

Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol