Öğretmen Diyarı

Hikâyesi yürek yakan Yasemin Kahriman için belediye harekete geçti

Hurriyet.com.tr
İki çocuğunu yangına kurban veren Yasemin Kahriman’ın hikâyesi yürek yaktı. Kalacak yeri olmadığı için Mersin’de sokaklarında yaşamak zorunda kalan Kahriman’ın hikâyesinin Hürriyet.com.tr’de yer almasından sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Belediye Genel Sekreteri “Haluk Tunçsu, haberi okur okumaz harekete geçtik. Yasemin hanımın her türlü ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

Doğan Haber Ajansı bu sabah hazin bir insan hikâyesi haberi geçti. Haberde hikâyesi anlatılan isim Yasemin Kahriman… Ajans, haberin yanı sıra iki de fotoğrafı abonelerine geçti. İlk fotoğrafta mutlu bir aile tablosu, diğerinde ise her hali ile çaresizlik içinde olan bir kadının resmi…


MERSİN BELEDİYESİ:  EV VE İŞ VERECEĞİZ
Haberin Hurriyet.com.tr’de yer almasından sonra Kahriman’ın hazin hikâyesini yüzbinlerce kişi okudu. Telefonla görüştüğümüz Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu “Hürriyet’te haberi okuduktan sonra hemen konuyu başkanımıza ‘Burhanettin Kocamaz) arz ettim. Ve bana ‘Ne gerekiyorsa yapın’ talimatı verdi. Ben de kısa süre önce ilgili birimimiz ile görüştüm. Şu an Zabıta’dan arkadaşlarımız Yasemin hanımı arıyor. Kısa sürede buluruz elbette kendisini. İlk yapacağımız şey Yasemin hanımın barınma sorununu gidermek. Belediyenin konukevi var oraya yerleştireceğiz.  Burada her türlü ihtiyacı giderilecek. Daha sonra varsa sağlık sorunu veya psikolojik desteğe ihtiyacı bunları gidermeye çalışacağız. Ancak esas amacımız Yasemin hanımın kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak. Bunun için de kendisine uygun bir iş temin edeceğiz. ” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol