Öğretmen Diyarı

Hey! Sesimizi duyuyor musunuz?

 Bu bütçe ile filmin çekimlerini bitirmeyi başardık. Ama şu anda senin yardımına ihtiyacımız var. Kış geliyor! ve Doğu'nun ücra köşesinde yaşayan çocukların kıyafet, mont, ayakkabı ve diğer temel ihtiyaçlar konusunda yardımın gerekli! Şu zamana kadar birçok zorluğu aşmayı başardık. Bu zorlu sürecide senin sayende aşacağımıza inanıyoruz. Bu fon çalışması ile ilgili seni daha çok bilgilendirmek istiyoruz.

 

null

 

 

 

Nasıl başladık?

Biz bu filmi Van'ın Hoşap ilçesine bağlı Alnıak köyü sakinleriyle hayata geçirdik. Alnıak köyünün çocuklarıyla tanıştığımızda onlara bukadar bağlanacağımızı, böylesine bir sevgi besleyeceğimizi bizler de bilmiyorduk.

Kimisinin boyunu aşan kar, kimisinin diz kapaklarına kadar geliyordu. Ama büyük bir aşkla Berivan öğretmenlerinin kollarına koşuyor, öğrenmek için sıralarını bekliyorlardı. Bunlara şahit olduğumuz günler "kimiz biz? ne yapıyoruz?" sorularını sormaktan kendimizi alamadık. Alnıak köyüne gitmeden önce, bu durumlardan habersiz, bu konularda duyarsız da değildik. Ama ne yapıyorduk?

Sıcak evlerimizde bilgisayar başında "tüh ya" demekten başka?

 

null

 

 

Ne yapabiliriz?

 

Türkiye'de Alnıak köyü gibi onlarca köy var. Ve gerçekten kötü durumda yaşantılarını sürdüren insanlarla dolu. Ama yine de yüzlerinden eksik olmayan tebessümleri bizlere ışık oldu. 

"Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar" sözlerini içimizden söyleyebilmek için bişeyler yapmamız gerektiğini düşündük. Ne yapabilirdik? 

 

Kış geliyor! Bu kardeşlerimizin mont, kıyafet ve ayakkabı gibi ihtiyaçları var. Ailelerinin de Gıda gibi temel ihtiyaçlarını ve erzaklarını karşılamamız gerekiyor. Bunun için bu kampanyayı oluşturduk. Hedeflediğimiz miktara ulaşabilirsek, Alnıak köyü sakinleri bu kışı güvende geçirecek!

 

Kim bilir, belki biz de başkalarına ışık olur, böyle kampanyaların çoğalmasına katkı sağlamış oluruz ve devamı gelir...

 

 

 

Dağılım nasıl olacak?

Türkiye'de gerçekten Alnıak köyü gibi onlarca köy var. Yüzlerine yerleştirebileceğimiz ufacık bir tebessüm bizim için çok değerli. Sizin için de değerli olduğunu biliyoruz. (aksi halde, zaten buraya kadar okumazdınız bu yazıyı) 

Aşağıda ki grafikte dağılımı nasıl yapacağımızı anlattık. Destek vermeden önce göz atmanızı önemle rica ederiz.

null

 

 

Başka nasıl destek olunabilir?

 

 

  • Öncelikle projemize katkıda bulunmak istediğiniz için teşekkür ederiz. Projemize sadece maddi yönden destek olmak zorunda değilsiniz. Sosyal medya hesaplarınızdan bu sayfayı paylaşarak daha fazla insana ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.
  • Fongogo sayfasının sosyal ağ araçlarını kullanarak (Twitter, Facebook, Google+) projemizi diğer insanlara anlatabilirsiniz. Sizin yaptığınız küçük bir paylaşım, bizler için çok büyük anlam ifade ediyor.

 

Not: Bu kampanya filmimiz için değil, filmimizin aracılığıyla tanıştığımız insanlara destek olmak için oluşturulmuştur. 

 

null

 

 

 

Merak ederseniz; Filmimizin Hikayesi

Anadolu’nun ücra köylerinden birinde görev yapan idealist bir öğretmen ile o köyde yaşayan öğrencilerin bir günü anlatılmaktadır.Birleştirilmiş sınıflarda ders, köyün yaşama şartları.Öğrencilerin ise birden fazla sınıfla(1,2,3,4) birlikte eğitim almak zorunda olması,yan köylerden eğitim almak için gelen çocuklar, yoksulluk… gibi zorluklarla mücadele ederler. Günler birbirini kovalar,her gün,bir öncekinden farksızdır.

 

null

 

 

 

Film Künyesi

 

Oyuncular/Starring

Berivan DURAK

Seymen ERÖRS

Gaffar TUNA

 

Müzik/Music

Alperen UĞURLU

 

Senaryo/Scenario

Güven KARA

 

Alt Yazı/Subtitle

Canan BİLGİN

 

Kurgu/Mounting

Yıldız TOKMAK

 

Yardımcı Yönetmen/Assistant Director

Caner AYTEPE

 

Görüntü Yönetmeni/Director Of Photography

Ersan BAYRAKTAR

 

Yapımcı-Yönetmen/Producer-Director

Güven KARA

 

null

 

TEŞEKKÜR EDERİZ!

 

Proje Takımı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim