Öğretmen Diyarı

Herkes bu çocuğu konuşuyor
 Merkeze bağlı Kiledere beldesindeki Şehit Emrah Eryılmaz İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Kerim Ertaş, geçen hafta cuma günü son dersten sonra İstiklal Marşı törenine katılmak için okul bahçesine çıktı.

Okul yönetimi ise yağış nedeniyle İstiklal Marşı törenini okul içerisinde yaptı. İstiklal Marşı'nın okunmaya başladığını duyan küçük Kerim, yağmur altında hazır ol vaziyetinde İstiklal Marşı'nı tek başına okudu.
Küçük Kerim’in bu hareketinin fotoğrafını çeken bir veli, fotoğrafı sosyal medyada yayınladı. Fotoğraf sosyal medyada rekor kırarken, küçük Kerim'in milli ve manevi değerlere gösterdiği saygı arkadaşlarını, öğretmenlerini ve ailesini duygulandırdı.

3. sınıf öğrencisi Kerim Ertaş hava yağışlı olduğu için törenin içeride yapıldığını söyleyerek, "İstiklal Marşı için sırada birinci olmak için koştum. İstiklal Marşı başladı ben de saygı duruşunda durarak İstiklal Marşı'nı tek başıma okudum” dedi.

Baba Gökhan Ertaş ise "Öğretmenlerinin katkısı çok fazla. Oğlumla gurur duydum, yaptığı davranış beni çok duygulandırdı” dedi.

Kerim’in güzel hareketini gören Kiledere Belediye Başkanı Selami Yılmaz ise Kerim’in kasabanın gururu olduğunu belirterek, tebrik ederek tablet bilgisayar hediye etti.

YASİN ESEN
 
Kaynak: İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim