Öğretmen Diyarı

Her şeyi Çocuklar İçin Yapan Bir Öğretmen
Her şeyi Çocuklar İçin Yapan Bir Öğretmen. Değişen zamanla beraber öğretmenlerin sınıfta öğrencileri için yaptığı şeyler de değişti. Sadece sınıfa giren, müfredatta ne anlatılıyorsa onu anlatıp giden, veli toplantısı ile velileriyle iletişim kuran ve çocukların yaşam alanlarını duvara astığı pano ile sınırlayan öğretmenlerin yerini bambaşka bir yeni nesil öğretmenlik anlayışı aldı. İşte herkesin imrenerek baktığı bir sınıf ve öğrencileri için elinden gelenin en iyisini yapan bir öğretmen . Ayrıntılar Türkiye'nin en dinamik kadın portalı kadın haberlerinde
sosyal medya artık okul panosu oldu
Ne olup bittiğini sosyal medya üzerinden takip eden öğretmen ve veliler var. Bu durumda az önce söylediğimiz duruma bir örnek. 

Öğretmenimizin ellerine ve emeğine sağlık sözüyle başlamak gerekir öncelikle. Herkesin böyle öğretmenleri olsun dileğiyle sınıf öğretmeni Birkan Özler'den ve sınıfından bahsetmek istiyoruz.

Erzurum Tobb İlkokulunda yer alan bu sınıf bir anda sosyal medyada  örnek öğretmen ve örnek sınıf olarak yer aldı. Erzurum Tobb ilkokulunda  çalışan sınıf öğretmeni Birkan Özler sınıfı yeniden dekore etti. Sınıfında öğrencileri için hemen her şey düşünüldü. Duvarları üç boyutlu resimlerle süsleyip boyayan öğretmen Özler, sınıfın içinde bir de çocukların bitki yetiştirmesi için küçük bir bostan bile düşündü. İçerisinde kütüphanesi olan ve çocukların ayakkabılarını çıkarıp rahatça oturabileceği bir de okuma platformu var. Bunun yanı sıra sınıfta yer alan sıralar sağlı ve sollu sınıfa yerleştirilmiş. Sınıfın ortası boş bırakılmış. Bu sayede öğretmen tüm öğrencilerine eşit uzaklıkta olmayı amaçlamış.  Öğretmen Birkan Özler yaptığı sınıf hakkında şunları söylemekte: "Yaptığım çalışmalar sayenizde birçok öğretmen tarafından da görülebilir belki onlarında dikkatini çekebilir diye sizinle de paylaşmak istedim. Zaten bu işe başlarken acaba kelebek etkisi oluşturabilir miyim diye düşünüyordum. Yapmış olduğum sınıfın maliyeti 1500 TL civarı tuttu yani her yerde yapılabilir."dedi.
Kaynak:www.kadinhaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim