Öğretmen Diyarı

Henüz 10 aylıkken kanser yüzünden kolu kesilmişti...
Kolu Kesilen Küçük Scarlette ve 3 Bacaklı Kedisinin Dostluğu Görülmeye Değer!

Maalesef 10 aylıkken kanser yüzünden sol kolunun tamamını kaybeden 2 yaşındaki Scarlette Tipton’un hikayesi yürek burkan cinsten…

Noel arifesinde bir hayvan sahiplenmek için barınağa giden küçük Scarlette ve ailesi muhtemelen karşılaşacakları manzaraya inanamadılar. Barınağa girdiklerinde karşılaştıkları ilk hayvan olan bu küçük kedinin de -aynen Scarlette’de olduğu gibi- bir uzvu eksikti, sağ patisi yoktu.

Çalışan bir arabanın motoruna sıkışan patisi kesilmiş; küçük kediciğin hayatını veterinerler kurtarmıştı.

“Kendisine arkadaş olacak, onunla beraber büyüyecek bir yavru kedi almak için barınağa gittik.” diyen Scarlette’nin annesi Simone Tipton; “Barınakta karşılaştığımız manzara karşısında çok şaşırdık. Tatlı talı miyavlayan bu yavru kedinin sağ ön bacağının aynen kızım Scarlette olduğu gibi alınmış olduğunu gördük ve bundan daha uygun bir yavru kedi bulamayacağımızı anladık. Ayrıca Scarlette de onu çok sevdi.” diye devam etti.
Soğuk havaya dayanamayıp ısınmak için bir arabanın motoruna giren küçük kedi, pençesini motorun pervanesine sıkıştırıyor ve ne yazık ki sağ patisi kesilmek zorunda kalıyor.

10 aylıkken sürekli şişen koluna kanser teşhisi konuyor fakat kanseri daha önce hiç görülmemiş bir tipten. Tedavi süresince kolun şişmesi durdurulamayınca doktorlar kolu omuz hizasından kesiyorlar.

Daha çocuk bile diyemeyeceğimiz yaşta bir kolunu kaybeden küçük kızın, durumla başa çıkabilmesi için ailesi ne gerekiyorsa yapıyor.

Doktorların dediğine göre; kolu olmamasına rağmen çok hareketli olan Scarlette yeni arkadaşı sayesinde duruma daha çabuk uyum sağlayacak. Özellikle ergenlik döneminde onun durumunda bir canlının olması “yalnızlık” hissini bir nebze de olsa azaltacak.

İşin güzel kısmı; Scarlette daha 2 yaşında olmasına rağmen şimdiden durumunun bilincinde. Noel’de hediye edilen kedi yavrusunun kendisi ile aynı şeyleri yaşadığını biliyor.

Aile yeni üyesi bu tatlı kedi ile gayet mutlu. Özellikle Scarlette bu durumdan çok memnun

 

Sözcü

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol