Hayat Kurtaran Unutkanlık

KADINHABERLERİ.COM-Adana’da arızalanan şofbeni tamir ettirmeye götüren öğretmen, parayı unutup eve dönünce sobadan sızan gazdan zehirlenen eşi ve 3 çocuğunu ölümden kurtardı. Hastaneye kaldırılan anne ve çocukları tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesi, Namık Kemal Mahallesi’nde meydana gelen olayda, öğretmen Mehmet Kocamangil, sabah bozuk olan şofbeni yaptırmak için evden ayrıldı. Eşi Hatice Kocamangil ise eşi giderken çocukları Salih (16), Banu (13) ve zihinsel engelli Ayfer’in (7) yattığı odadaki sobayı yakıp kömür attı. Hatice Kocamangil’de uykuya daldı.

Bir süre sonra öğretmen Mehmet Kocamangil, şofben tamircisine giderken parayı evde unuttuğu için eve geri döndü. Kapıyı açıp içeri girdiğinde evde ağır bir kömür kokusu olduğunu fark etti.

Bunun üzerine eşini ve çocuklarını uyandırdı. Eşi ve 2 çocuğu uyanınca kusmaya başladı. Zihinsel engelli çocukları ise kalkamadı.

Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri kendinden geçen engelli kız kızı alıp ambulansa götürdü, daha sonra ise ayakta olan anne ve diğer iki çocuğu ambulansa bindirildi. Olay yerine ikinci ambulans gelince anne ve zihinsel engelli çocuğu aynı hastaneye diğer iki çocuk ise başka bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Zihinsel engelli çocuğun tedavisinin sürdüğü anne ile diğer 2 çocuğu tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Öğretmen olduğu için konuşmayan baba ise ailesini ve çocuklarını şans eseri kurtardığını söyledi.

Bu arada, sobanın duvarının ise bacaya bağlı olmadığı duvardan çıkartılarak borularla dama verildiği görüldü.

Anahtar Kelimeler:
Hayat Kurtaran Unutkanlık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim