Öğretmen Diyarı

Harflere, okumaya tutunuyorum, iyi ki edebiyat var'
 Gazeteci-Yazar Eraslan, "Yazmak, okumak, çok büyük bir teselli. Bir selin üzerinde bir sal gibi, ona tutunuyorum. Harflere, okumaya tutunuyorum, iyi ki edebiyat var" dedi.
CNR EXPO'da devam eden fuarda Timaş Yayınları tarafından düzenlenen imza etkinliğine katılan gazeteci-yazar Sibel Eraslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Babam İçin Beyaz Kuğu" öykü kitabının 3 Mart'ta yayımlandığını belirterek, "Ben kitabımın son halini bugün fuarda görmüş oldum ve okuyucumla da buluştum. Fuar çok canlı geçiyor, okurlarımla burada buluşmaktan mutluluk duyuyorum" ifadesini kullandı.

Eraslan, romanlarından sonra tekrar kısa hikaye yazmaya başladığını ve bunun kendisi için çok kolay olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Bu yıl Star gazetesince ihdas edilen 'Necip Fazıl Büyük Ödülü'nü almak da üzerime daha büyük bir sorumluluk yükledi. Bir şekilde, bir borç bu tarz ödüller yazara. Kendi içimde kendimle de yürüyen bir ikilem benim için öykü ve roman. Ben yazmaya öykü ile başladım, esas mektebim hikayedir. Mustafa Kutlu'nun yanında büyüyen yazarlardan biriyim."

"Ellerimden üzüntü duyuyorum"

Siyasette aktif olarak rol aldığını, gördüğü yanlışları düzeltmek için elinden geleni yaptığını aktaran Eraslan, şu değerlendirmede bulundu:

"Ellerimden üzüntü duyuyorum, hiçbir şeye yaramıyor ellerim. Bazen sessizce ağlarken buluyorum kendimi, ellerim hiçbir şeyi düzeltmeye yetmiyor. Barış yuvarlanıyor ellerimizden, sevdiklerimiz yuvarlanıyor. Her şey gidiyor, hiçbir şeyi tutamıyorsunuz giderken. Bulutlar, insanlar, zaman, kuşlar, şehirler gidiyor, tahrip oluyor sevdiğiniz bütün hafıza, bellek ve elleriniz hiçbir şeyi tutamıyor. Ellerimden üzüntü duyarken buluyorum kendimi."

Eraslan, edebiyatın kendisine bir yavaşlama imkanı sunduğunu vurgulayarak, sözlerini "Edebiyat bana bir teselli bahşediyor. Yazmak, okumak, çok büyük bir teselli. Bir selin üzerinde bir sal gibi, ona tutunuyorum. Harflere, okumaya tutunuyorum, iyi ki edebiyat var diyorum" şeklinde tamamladı.

Saliha Özdemir
Anadolu Ajansı


memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim