Öğretmen Diyarı

Haklarına dikkat çektiler
Dünya Çocuk Hakları Günü Keçiören’de kutlandı. KEDEM öğrencileri, Kalaba Kennt Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte çocukların karşılaştıkları hak ihlalleri ve çocuk haklarına dikkat çekti.

Kalaba Kent Meydanı'nda düzenlenen Dünya Çocuk Hakları günü programına Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Sudan Büyükelçiliği Maslahatgüzarı İbrahim El Sheikh Abdelrazig Ahmed ve çok sayıda vatandaş katıldı. KEDEM halk oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan programda öğrenciler, oratoryo, pandomim ve "Sev Kardeşim” adlı müzikal gösterileri ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Dünya Çocuk Hakları Günü'nün çocuklar arasında ortak bağların kurulmasına ve kendi haklarının farkında olmalarına katkıda bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Açtığımız Çocuk Danışma Merkezi ile çocuklarımızın aile, çevre ve okul gibi ortamlarda yaşadıkları uyum ve davranış sorunlarına yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti veriyoruz. Çocuklara yönelik sosyal, tarihsel, kültürel, sanatsal, sportif, bilimsel, turistik etkinlikler ve geziler gerçekleştiriyoruz” dedi. 

85 BİN ÖĞRENCİ FAYDALANDI

Keçiören'de 10 şubesiyle eğitim veren Keçiören Eğitim Destek Merkezi (KEDEM) sayesinde çocukların eğitim ve kendini ifade hakkını gözettiklerini kaydeden Mustafa Ak, "Her sene eğitim öğretim döneminde 8 bin öğrencimize yaz okullarında ise 4 bin öğrencimize eğitim veriyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 85 bin öğrencimiz KEDEM'den faydalandı. 30 bin öğrencimiz yaz okullarında eğlenerek öğrendi. Mülteci konumundaki çocuklarımızın da haklarını gözetiyor, onlara da ulaşıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet Haber
Anahtar Kelimeler:
haklarına dikkat çektiler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim