Öğretmen Diyarı

Hakkari’deki öğrenciler için kitap bağışı
Başkent genelinde yürütülen kitap bağışı kampanyasıyla 250 okuldan 20 bin kitap toplandı. Toplanan hikâye kitapları ve romanlar, yaşanan olaylar nedeniyle zarar gören Hakkari'deki okullara gönderilecek.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan olaylardan dolayı zarar gören okullara destek amacıyla il genelinde kitap bağışı kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında 250 okuldan toplanan yaklaşık 20 bin kitap, Hakkari'ye gönderilecek. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, sosyal sorumluluk projesi olarak başkentin tüm ilçelerinde başlatılan kampanya ile 20 bin kitap toplandı. Kampanya 1,5 ayda tamamlandı. 250 okulun katıldığı kampanyaya, devlet ve özel vakıf okullarının yanı sıra bazı kamu kurum ve kuruluşları da katkı sağladı.

Hakkari'de okuyan öğrencilere gönderilecek kitapların çoğunluğu hiç kullanılmamış, geri kalanı ise çok az kullanılmış kitaplardan oluşuyor. Hikâye kitapları, romanlar ile Ankara'yı anlatan kataloglar da başkentli öğrencilerin Hakkari’deki çocuklara hediye ettiği kitaplar arasında bulunuyor. Yardımların devam edeceği ve kırtasiye gibi eğitim için gerekli malzemelerin bu kapsama alınacağı ifade edildi.

 
Kaynak: Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim