Öğretmen Diyarı

Hakimin eski sınıf arkadaşı olduğunu anlayan hırsızın üzüntüsü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde hırsızlık suçuyla mahkemeye çıkarılan bir şüpheli, kendisini yargılayan hakimin eski sınıf arkadaşı olduğunu anlaması üzerine önce şaşırdı sonra üzüntüsünü gizleyemeyerek ağlamaya başladı

Şüpheli Arthur Booth, Florida’nın Miami kentinde, hırsızlık yaptığı gerekçesiyle Mindy Glazer isimli hakimnin karşısına çıkarıldı. Hakim Glazer, Booth’un ortaokuldan arkadaşı olduğunu fark edip, “Nautilus ortaokuluna gittiniz mi” diye sorması üzerine hakimin eski sınıf arkadaşı olduğunu anlayan Booth önce gülümsedi daha sonra ise utanarak gözyaşlarını tutamadı.

  Daha sonra Booth hakkında yorumlarda bulunan Glazer, “Kendisi ortaokuldaki en nazik çocuklardan birisiydi. Onunla futbol oynamıştım” dedi. Booth’u orada görmekten üzüntü duyduğunu belirten Glazer, “Her zaman size ne olduğunu merak etmiştim bayım. Umarım hatalarınızdan ders alır ve yasalara uygun bir hayat yaşarsınız” şeklinde konuştu. Hatalarından ötürü pişmanlık duyduğu anlaşılan Arthur Booth ise hakimin konuştuğu süre boyunca kafasını kollarının arasına gömüp ağlamayı sürdürdü.

İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim