Öğretmen Diyarı

Gülben Ergen, 31. anaokulunu Uşak’ta açacak

Ünlü şarkıcı Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, yeni yılın ilk anaokulunu Uşak’ta açacak.

Uşak’ın Sivaslı ilçesinde yapımı tamamlanan Çocuklar Gülsün Diye Küçükmavi Anaokulu, 5 Ocak’ta Gülben Ergen’in de katılımıyla hizmete açılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanacak. Anaokulunun açılışına Gülben Ergen’in yanı sıra projede birlikte çalıştığı Elvan Oktar ve devlet protokolü katılacak. Okulda yaklaşık 100 öğrenci eğitim alabilecek.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği şimdiye kadar; Tokat, Mardin, Trabzon-Vakfıkebir, Erzurum, Sinop, Hatay, İstanbul, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale-Eceabat, Kars, Trabzon-Of, Tekirdağ, Çanakkale-Biga, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Konya-Cihanbeyli, Bursa, Antalya, Manisa-Soma, Gaziantep, Erzincan, Mersin, Konya-Akşehir, Antalya-Konyaaltı, Ankara Gölbaşı ve Ağrı-Doğubayazıt’a anaokulları yaptı. Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

 

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol