Öğretmen Diyarı

Genç Öğretmenin ’En Özel’ Çocukları
 Edirne’de beden eğitimi öğretmeni Yağmur Acar, 10 özel gence ve çocuğa gönüllü olarak spor yaptırıp sosyal yaşama tutunmalarını sağlıyor. Genç öğretmen, özel çocuklara sporu da sevdiriyor.Öğretmenleriyle her gün vakit geçirmekten...
Edirne’de beden eğitimi öğretmeni Yağmur Acar, 10 özel gence ve çocuğa gönüllü olarak spor yaptırıp sosyal yaşama tutunmalarını sağlıyor. Genç öğretmen, özel çocuklara sporu da sevdiriyor.

Öğretmenleriyle her gün vakit geçirmekten mutlu olan çocukların aileleri de çocuklarının evde vakit geçirmek yerine spor yapmalarını daha anlamlı bulduklarını ifade etti. 10 çocuğu olduğunu belirten Yağmur Acar, "İlk amacımız çocuklarımızı sosyalleştirmek, güvenini kazandırmak. Çocukların evde oturup, anneleriyle güne gitmelerini önermiyorum. Spor yapmalarını sağlıyorum. Birçok yarışlara katıldık, birinciliklerimiz var.

Benim için çocuklarla beraber olmak. Çok güzel bir şey herkese öneriyorum, gurur duyuyorum. Bu çocuklara sadece sevgiyle yaklaşacağız" dedi.

Acar’dan spor eğitimi alan Mehmet Kaynarca, spor yapmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Koşu yapıyoruz. Yürüyoruz. Birinci olmak için Bocce sporu yapıyorum.

Yağmur Acar’ı birinci yapacağım" ifadelerini kaydetti. Kızının spor yapmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Huriye Okumuş, "Antalya’da 2’nci oldu. Kızımın evde oturmasını istemiyorum. Kilosu var benim çocuğumun. Spor yapması daha iyi. Okula beraber, spora beraber gidiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Milliyet


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim