Öğretmen Diyarı

Gelinlikle direksiyon sınavına girdi

Turgutlu ilçesinde direksiyon sınavı ile düğünü aynı güne denk gelen kadın, ehliyet almak için gelinliğiyle şoför koltuğuna oturdu.


Turgutlu Palmiye Düğün Salonu'nda hayatını bu akşam iş adamı Erkan Üretmen ile birleştirmeye hazırlanan avukat Fulya Öz, düğününe saatler kala ehliyet almak için direksiyon sınavına girdi.


Irlamaz Vadisi Sosyal Tesisleri'ndeki direksiyon sınav alanına gelinliğiyle gelen Fulya Öz, çok heyecanlı olduğunu, heyecanına rağmen iki mutluluğu bir arada yaşadığını belirtti.


Direksiyon sınavının tesadüfen düğünüyle aynı güne rastladığını ifade eden Üretmen, duygularını şöyle anlattı:


"İnsanların hayatında bazı önemli günler vardır. Benim hayatımda ise iki önemli gün çakıştı. Biri düğünüm, diğeri direksiyon sınavım. Düğün salonuna gitmeme saatler kala kuaförden çıkıp ayağımın tozuyla buraya geldim. Yazılı sınavını geçtim ve direksiyon sınavını da ilk girişte vereceğim. Sonra da eşimle gidip düğün fotoğrafı çektireceğiz. Ömrümün sonuna kadar bu günü hiç unutmayacağım."


Gelinin direksiyon sınavına girmesini bekleyen damat Erkan Üretmen ise eşine çok güvendiğini, sınavda başarılı olacağına inandığı söyledi.


Gelinlikli sürücü adayını direksiyon sınavına tabi tutan komisyon başkanı Turgutlu Halk Eğitim Müdürü Hayrettin Uslu ise sınav sonunda yaptığı açıklamada, "Fulya Hanım bize de bir ilk yaşattı. İlk defa bir sürücü adayını gelinlikli olarak sınav yaptık" dedi.


Uslu, gelinliğiyle sınava gelen Fulya Öz'ün başarılı olduğunu ve sürücü belgesi almaya hak kazandığını sözlerine ekledi.

 

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim