Öğretmen Diyarı

Garipoğlu ailesine bir şok daha

Tülay Makbule Garipoğlu'na ait, Sarı Köprü Mahallesi Damla Sokak'taki daire ve dükkan, Niğde1. İcra Müdürlüğünce satışa sunuldu. Niğde Belediyesi Mezat Salonu'nda açık artırma usulüyle satışa sunulan gayrimenkuller için 5 kişinin ihaleye girdiği, 65 bin lira muhammen bedelle satışa çıkarılan 95,58 metrekare evin 60 bin liraya, 40 bin liraya satışa sunulan 94,7 metrekare dükkanın ise 38 bin liraya satıldığı öğrenildi.

Satılan daire ve dükkanın bulunduğu binanın alt katındaki kuaför salonunu işleten Murat Zırh, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tülay Makbule Garipoğlu'nu hiç görmediğini belirterek, "Evin dün icraya verildiğini duydum. Kemerhisarlı olduğunu söyleyen bir kişi geldi, İstanbul'da oturuyormuş, ev için geldiğini, satın alacağını söyledi" dedi.

Etiler'de bir çöp konteynerinde 3 Mart 2009'da cesedi parçalanmış halde bulunan Münevver Karabulut'un annesi, babası ve kardeşi tarafından Cem Garipoğlu ile ailesi aleyhine tazminat davası açılmıştı. Dava sonunda, Garipoğlu ailesinin Münevver Karabulut'un ailesine olay tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle 37 bin lirası maddi, 1 milyon 250 bin lirası manevi olmak üzere 1 milyon 287 bin lira tazminat ödemesi kararlaştırılmıştı.

Dosyanın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını onamıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim