Öğretmen Diyarı

FEDAKAR ÖĞRETMEN!

Verdiği ev ödevini öğrencinin yapmadan okula geldiğini savunan öğretmen, eşi ameliyat olmasına rağmen, öğrencileri dersten geri kalmasın diye izin dahi almadığını belirtiyor.
Velinin yardımı olmadan başarının da olmayacağını vurgulayan öğretmenin isyanı bununla da sınırlı değil.

“BENİ YALNIZ BIRAKMAYIN”
İlköğretimde bir öğrencinin başarılı olması için sadece öğretmen faktörünün yeterli olmayacağını belirten fedakar öğretmen, öğrenci velilerine not gönderdi. Çektiği sıkıntılara rağmen öğrencilerinin başarısı için veliden destek isteyen öğretmen, gönderdiği notta şu ifadelere yer verdi; “Sayın veli, vermiş olduğum ödevler birkaç ilgili velim dışında gelişi güzel yaptırılıyor. Çok okunsun dediğim yerler ya hiç okutulmuyor ya da birkaç defa okutularak öğrenci okula gönderiliyor.
‘Siz söyleyin o bakmadan yazsın’ dediğim yerler öğrenci baktırılarak yazdırılıyor. Bu sebepten dolayı velinin yapması gereken görev de benim üzerime düşüyor. Özellikle 1. sınıfta veli faktörü çok önemli. Sizlerin yardımı olmadan başarmak çok zor. Yeterli yardımı görmediğim için çok yavaş ilerliyoruz. 6 saat boyunca ayaktayım. Son derse girerken artık ses bile kalmıyor. Eşim ameliyat oldu, öğrencilerim geri kalmasın diye izin dahi almadım. Fedakarlık, yorgunluk önemli değil de karşılığını keşke alabilsem ama maalesef alamıyorum. Sizden istediğim lütfen çocuğunuzla daha çok ilgilenin. Beraber başaracağımıza ve beni bu süreçte yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum.”
 
Kaynak: Erhan CEYLAN/
hakikatgazetesi.net

Anahtar Kelimeler:
fedakar öğretmen

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim