Öğretmen Diyarı

Evde eğitimle okul birincisi

Kaynak: YALOVA- AA

Lösemiye yakalandığı 2010’dan itibaren okula gidemediği için evde eğitim gören Altınova Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Acar, 94.46 not ortalamasıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk dönemini birincilikle tamamladı.

Acar, öğretmenleri ve ailesinin desteğinin yanı sıra düzenli ve planlı çalışması sayesinde bu başarıyı yakaladığını söyledi. Okulunu tamamladıktan sonra Tıp Fakültesini kazanıp doktor olmak istediğini ifade eden Acar, “Benim gibi hasta çocuklara doktorlar yardım ediyorlar. Ben de hasta çocuklara yardım etmek için doktor olmak istiyorum. Her ne zorluk olursa olsun vazgeçilmemeli, üzerine gidilmeli. Ben, hiç vazgeçmedim” diye konuştu.

Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar ise evde eğitim alması gereken öğrencilerin kendilerine müracaat etmelerini isteyerek şunları kaydetti: “Evde eğitim görmesi gereken öğrencilerimiz, ilçe milli eğitim  müdürlüklerine başvurarak eğitimlerini evde sürdürebilirler. Uğur, ortaokuldan  beri başarılı bir öğrencimiz. Şu anda Altınova Anadolu Lisesinde okuyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılı ilk dönem birincisi olmuştur.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim