Öğretmen Diyarı

Erkeklerin zaafı kanıtlandı

Yapılan bir araştırma, kadınların yüksek topuklu ayakkabı giymelerinin avantaj olduğunu gösteriyor. Erkeklerin yüksek topuklu ayakkabı giyen kadınlara daha çok yardım ettiği ortya çıktı.

Fransa'da üniversitede araştırmacı olarak görev yapan Nicholas Guéguen, yüksek topuklu ayakkabı giyen kadınlara olan zaafını baz alarak yaptığı testlerle başka erkeklerin de bu konuda hemfikir olduğunu kanıtladı.

İngiliz „Telegraph“ gazetesine demeç veren Guéguen, erkeklerin bu zaafının çeşitli durumlarda ortaya çıktığını ifade etti.
 
Guéguen, anket yapma bahanesiyle yüksek topuklu ayakkabılarla sokağa çıkan 19 yaşındaki genç kadına 90 kişiden 82'sinin zaman ayırdığını belirtti. Ancak aynı kadının düz ayakkabı ile yaptığı ankete katılma oranının 42'ye düştüğünü kaydetti.

Buna benzer testlerle hep aynı sonucu alan Guéguen, barda yaptığı gözlemlerle de aynı kanıya vardı. Yüksek topuklu kadınlarla 7 saniyede iletişim kuran erkekler, diğer kadınlara yaklaşmaya daha çok tereddüt ettiğini ve sürenin 13 saniyeye uzadığını açıkladı.

Guéguen, yüksek topukların çekiciliği çağrıştırdığını, bunun sebebinin ise kadınların duruşunun olumlu yönde değiştiğini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim