Öğretmen Diyarı

Engelli öğrencinin asansör sevinci

Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaşayan bedensel engelli öğrenci Sena Selen Kaya'nın 3’üncü kattaki sınıfına ulaşabilmesi için 15 yıldır kullanılmayan asansör tamir edildi.

Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, 5’inci sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Kaya'nın 3’üncü kattaki sınıfına çıkmakta zorluk çekmesi üzerine Atatürk Ortaokulu'nda 15 yıldır kullanılmayan asansörün faaliyete geçirilmesi için talimat verdi.

Onarılarak yeniden çalıştırılan asansörün açılışını yapan Kaymakam Perçi ile Kaya, asansöre de birlikte bindi.

Okula 15 yıldır engelli öğrenci gelmediği için asansörün kullanılmadığını söyleyen Perçi, "Bu vesileyle okullarımızda bulunan engelli öğrencilerimiz için asansörlerin artık bir ihtiyaç olduğunu gördük. Doğuştan engelli olan Sena Selin Kaya'nın bu sıkıntısını gidermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Kaya da Kaymakam Perçi ile okul idaresine teşekkür ederek, "Sınıfıma çıkmakta güçlük çekiyordum. Bazen öğretmenlerimin, bazen de arkadaşlarımın yardımıyla sınıfa çıkıyordum. Kaymakamımız ve okul idaremiz sayesinde asansörün benim için faaliyete geçmesinden dolayı çok mutluyum" diye konuştu.

Okul Müdürü Bahattin Candan ise asansör kapı girişine kartlı sistem yapıldığını, kartlardan birisinin öğrenciye verildiğini, diğerinin ise okul idaresinde bulunduğunu, asansörün sadece Kaya tarafından kullanılacağını söyledi.

Kaynak: Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol